Oblíbený turistický cíl

Inspektoři vyrazili do Lednice. Mají tam zámek, park i minaret

Prázdniny jsou přesně v polovině a koupaliště i památky na vrcholu sezóny. A tak TV Nova prázdninové inspektory vyslala za opravdovou turistickou perlou – do Lednicko-valtického areálu. Tamní zámek totiž patří k těm nejkrásnějším a nejoblíbenějším místům nejen na Moravě, ale v celém Česku. A jako jeden z mála má navíc otevřeno celoročně.

Lednicko-valtický areál – jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů, zahrada Evropy nebo nejrozsáhlejší umělecky ztvárněná krajina na světě. Toto místo má hned několik nej a tak není divu, že je od roku 1996 zapsáno na seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO.

 

V zámku vás zaujmou především interiéry. Místností je hodně a vy si jako návštěvník budete během dvouhodinové prohlídky připadat jako dávní šlechtici a baronky.

 

Už ve 12. století vybudoval rod ze Seefeldu v místech dnešního lednicko-valtického areálu mohutný hrad, v jehož blízkosti vyrostlo i město. Hrad během následujících let několikrát změnil majitele. Od roku 1387 ho pod sebe získali Lichtenštejnové, kteří nově nabyté pozemky upravovali až do dnešní podoby.

 

Zámek v Lednici je jeden z mála, které mají otevřeno v zimě. Po prohlídce si můžete vychutnat osvěžující drink v zámecké restauraci. Po lehkém osvěžení si můžete vychutnat i další zajímavá místa, která areál nabízí.

 

 

Procházet se v zámeckém parku můžete pěšky, lze ho také projet na kole nebo proplout na lodi. Park nabízí řadu turistických tras a na rozdíl od zámku je celý zdarma. Cestou vás budou překvapovat půvabné stavby, například Janův hrad nebo okouzlující minaret.

 

Vstupné je 150 korun pro dospělého, za děti zaplatíte stovku. Zámek můžete navštívit od devíti ráno do páté hodiny odpolední a zaparkujete 250 metrů od zámku za 50 korun na den. Jedinou vadou na kráse jsou restaurace, které jsou v okolí opravdu předražené. Málokde se totiž najíte za méně než 170 korun.

 

Zámek Lednice je zlatou korunou Lednicko-valtického areálu a taková koruna si samozřejmě zaslouží zlatou!
 

Související témata:
vbo, Veronika Petruchová TN.cz