Prázdninový inspektor

Inspektoři vyrazili na vodu. Plavba po Sázavě dostala zlato

A jsou tu opět naši prázdninoví inspektoři. Tentokrát ale nevyrazili na zámek nebo do skal, ale přímo na vodu. Vzali prostě do rukou pádla a vyzkoušeli jednu z nejoblíbenějších vodáckých tras u nás. Vydali se na řeku Sázavu.

Horké dny přímo svádí k tomu vyrazit někam k vodě. Je ale několik pravidel, kterými byste se měli řídit a rozhodně je neměli podceňovat.

 

Vyrazit na Sázavu můžete hned z několika loděnic. Například z Ledče nad Sázavou, Kácova, Pikovic nebo z Českého Šternberku, který si vybrali i inspektoři TV Nova.

 

Řeka Sázava, která ústí do Vltavy, je 218 km dlouhá a patří mezi nejhezčí a nejnavštěvovanější v České republice. Řeku nevyhledávají jen vodáci, ale i trampové, kteří jí říkají Zlatá řeka. Teče mírným proudem širokými údolími.

 

 

Otevírací doba loděnice Český Štemberk je od d 9:00 do 18:00. Kánoi si můžete zapůjčit za 400 Kč na celý den, rodinnou pak za 500 Kč, parkování u loděnice je zdarma.

 

Na tomhle místě je těžké něco vyčíst. Ceny jsou přijatelné, a jak říkají sami vodáci, prožití výletu určuje hlavně posádka! Od inspektorů dostala loděnice zlatou medaili.
 

vbo, Veronika Petruchová TN.cz