Poplach ve Varech

Internát zaplnil kouř, hasiči nemohli požár najít! Stovky lidí evakuovali

František Nyklas
František Nyklas
Publikováno 12. 11. 2019
Téma:

Evakuaci více než 300 převážně středoškolských studentů si vyžádal požár internátu v Karlových Varech. Pětipatrovou budovou se šířil kouř. Nakonec se ukázalo, že hořelo v osvětlení.

Kouř se v budově internátu v karlovarské čtvrti Drahovice objevil v pondělí kolem 20. hodiny, plameny ale přivolaní hasiči neviděli. Kouř z objektu odvětrávali a začali s evakuací studentů.

 

Z internátu nakonec muselo odejít 335 lidí, škola pro ně zřídila evakuační středisko v tělocvičně. Venku bylo tou dobou chladno, teplota se pohybovala kolem nuly.

 

Hasiči mezitím hledali zdroj kouře, což jim dalo poměrně dost práce. Měli obavy, aby se případný požár nerozhořel. "Průzkum všech podlaží a všech prostorů zabral více než hodinu, abychom vůbec našli ten zdroj původního kouře," popsal mluvčí hasičů Martin Kasal.

 

 

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek. Jak detailně hasiči museli hledat, potvrdil nález samotného místa zahoření. Jednalo se o zářivku v dílnách v přízemí. Po necelých dvou hodinách od začátku evakuace a úplném odvětrání se mladí lidé mohli zase vrátit do internátu.

epa TN.cz