Virál sociálních sítí

Internet se baví Trumpovým úhybným manévrem před Brnem

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Publikováno 29. 2. 2020
Téma:

Internet zaplavily vtipy na nečekaný manévr letadla prezidenta Spojených států Donalda Trumpa nad Brnem. Jeho speciál přelétal nad Českou republikou cestou do Indie. Kvůli silnému větru ale musel přímo nad moravskou metropolí vybočit z trasy.

Možná jen chtěl zamezit srážce s brněnskou Kometou, nebo mají už i Spojené státy respekt ze síly bojových šalin. Podivná zatáčka prezidentského letadla vyvolala dokonce spekulaci o změně brněnského loga.

 

To baví občany Brna, oceňují ho ale i odborníci. "Výborný nápad, je v něm jednoduchost, tak to má být," nešetřil chválou grafik Jiří Kareš. Které logo tedy u Brňanů vítězí? Sympatie v naší anketě získalo mezi Brňany logo nové, připadá jim srandovní. Našli se ale i zastánci oficiálního loga města. Smysl pro humor projevil i brněnský magistrát, který obrázek sdílel na oficiálním twitterovém účtu.

 

 

"My jsem návrh na nové logo zaznamanali a také jsme ho retweetli na naše oficiálním účtu. Setkalo se to s velkou odezvou. My si tady v Brně samozřejmě umíme ze sebe udělat srandu. Nicméně jako město nechystáme nové logo, už to své máme, a tak to také zůstane," uvedl ale vše na pravou míru Filip Poňuchálek, mluvčí magistrátu města Brna.

 

 

Brno je i za běžných okolností vděčným terčem humoru. Internetoví vtipálci si tak dělají legraci i z toho, že jeho věhlas zřejmě dolehl až k americkému prezidentovi. Že je moudré se Brnu vyhnout velkým obloukem, víme my Pražáci už dávno. Fajn, že to vědí už i v Bílém domě.

Související témata:
TN.cz