vyšetřování policie

Internetový obchod nedodal zboží za miliony. Nejste mezi poškozenými?

Internetový obchod
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 27. 2. 2020
Téma:

Nepoctivý prodejce podle policie podvedl přes 400 lidí, když jim nedodal zboží objednané v internetovém obchodě. Celková škoda byla vyčíslena na 2,3 milionu korun. Policii se zatím přihlásilo pouze 200 lidí, prosí další, aby také podvod nahlásili.

Chebští kriminalisté pátrají po nepoctivém prodejci, který od 5. prosince 2019 do 12. prosince 2019 provozoval internetový obchod www.techtronic.cz, kde nabízel spotřební elektroniku.

 

"Zákazníci, kteří si v tomto obchodě elektroniku objednali, tak zaplatili za zboží předem na bankovní účet, ovšem objednané zboží jim poté nebylo dodáno. V současné době policisté evidují téměř 200 poškozených zákazníků, ale dle výpisu ze zablokovaných bankovních účtů jich má být přes 400," informoval mluvčí policie Jakub Kopřiva.

 

Kriminalisté žádají všechny zákazníky, kteří v internetovém obchodě objednali zboží, žádné ale nakonec nedostali, aby se dostavili na nejbližší policejní služebnu a celou věc oznámili.

 

 

"Lidé nakupující přes internetové obchody by měli být velice obezřetní. Je nebezpečné provádět nákupy a následně finanční transakce mimo prověřené internetové obchody a portály. Apelujeme na občany, aby pod vidinou výhodné koupě zbytečně nepřicházeli o své finanční prostředky a nakupovali zboží pouze u důvěryhodných firem či osob," doplnil Kopřiva.
 

TN.cz