Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zimní radovánky

Invaze v Nýrsku? Náměstí tam obsadily stovky sněhuláků!

Zdroj: facebook, Lenka Vyskočilová

Česko v posledních dnech čelí sněhové kalamitě, která s sebou přináší mnohá úskalí. Obyvatelům Nýrska ale sníh nevadí - postavili si na náměstí stovky sněhuláků!

Obyvatelé Nýrska v Pošumaví s víkendovou sněhovou nadílkou naložili vskutku velkolepě. Během jednoho dne na tamním náměstí vyrostly stovky sněhuláků. Iniciátory akce byli manželé Vyskočilovi, kteří ostatní nadšence zburcovali přes sociální sítě.

 

"Nápad na stovky sněhuláků vznikl už před delší dobou u jednoho z našich kamarádů. Čekalo se jen na vhodné sněhové podmínky. Cílem bylo zaplnit náměstí sněhuláky," sdělil TN.cz pan Vyskočil. A cíl se také povedlo naplnit.

 

19

GALERIE: Na náměstí v Nýrsku stojí stovky sněhuláků

Zdroj: facebook, Lenka Vyskočilová

Na náměstí v Nýrsku stojí stovky sněhuláků - 9

Hodnocení:

 

"Celé odpoledne jsme poctivě stavěli. Stavěli muži, ženy, děti, maminky, tatínci, babičky a všichni kolemjdoucí jakbysmet. Sněhuláků bylo nakonec úctyhodné množství. Malí, velcí, s hrncem i bez. Obsadili plochu před knihovnou i na velkém prostranství," napsala na facebooku paní Vyskočilová.

 

"Skoro každý, kdo prošel kolem, opravdu přiložil ruku k dílu," potvrdil pan Vyskočil. "Počet zapojených osob odhadujeme kolem šedesáti," dodal.

 

 

A kolik sněhuláků teď zevluje na nýrském náměstí? "Konečný výsledek se po čtyřech hodinách na sněhu ustálil na počtu: 320 sněhuláků, jeden pes, jeden kostel, jedna neidentifikovatelná bytost, jedno zvíře k nepoznání a jeden šašek," uvedl pan Vyskočil. "Přes noc napadlo dalších deset centimetrů, takže se naši sněhuláci probudili do slunečného rána s nohami po kolena ve sněhu," dodal.

sei TN.cz