rady a tipy

Iphone má utajenou jednoruční klávesnici, málokdo o ní vůbec ví

Téma:

Některé nové modely telefonů jsou stále větší a manipulace s nimi bývá složitější. Apple proto přišel s funkcí, která umožní uživatelům s velkým zařízením pohodlně psát jen jednou rukou. K aktivaci stačí jen několik jednoduchých pohybů, málokdo ale tuší, že taková funkce vůbec existuje.

Poslední aktualizace operačního systému přinesla celou řadu novinek. Jednou z nich je i jednoruční klávesnice. Spousta lidí si řekne, že stejně používá své zařízení jen jednou rukou, nové modely už mají ale tak velký displej, že to může být mnohdy skutečně nepříjemné.

 

Jednoruční klávesnice je jednoduchá funkce, která vám seskupí tlačítka k jedné straně displeje, uživatelé pak mohou i na rozměrnějších zařízeních pohodlně psát. Klávesnice se dá snadno opět vycentrovat či přesunout na druhou stranu.

 

Postup je velice jednoduchý. Při psaní textu stačí podržet symbol "planety" (na některých zařízeních to bývá emotikon), který se obvykle nachází v levé spodní části obrazovky hned vedle mezery.

  

Jakmile vyjede nabídka, lze již snadno připnout klávesnici k boku displeje přejetím na příslušný symbol. Symbol znázorňuje klávesnici se šipkou pro příslušný směr, do kterého chce uživatel klávesnici zarovnat.

 

 

Není to poprvé, co společnost o některých funkcích neinformovala při představování změn, protože se jedná jen o relativně malá vylepšení. Další takovou funkcí je například SOS mód, který uživatelům umožňuje volat lokální tísňovou linku, i když je v okolí velmi málo signálu.

 

klma TN.cz