Zasažen i Irák

Írán zasáhlo zemětřesení o síle 6 stupňů. 2 mrtví, stovky zraněných

Téma:

Západní hranici Íránu s Irákem zasáhlo zemětřesení o síle okolo 6 stupňů Richterovy škály. Z místa jsou hlášená minimálně dvě úmrtí a stovky zraněných.

Zdroje se v síle zemětřesení liší - například americké CNN uvádí 5,9 stupně, ale britský Sunday Express zase 6,1 stupně Richterovy škály. K události mělo dojít zhruba o půlnoci našeho času.

 


Doposud také není známý přesný počet mrtvých a zraněných - mezi oběťmi jsou zatím potvrzení dva lidé, dalších minimálně 241 lidí je zraněných, píše server Novinky.cz. Počet obětí ale může dále růst.

 


Podle místních bylo zemětřesení poměrně silně cítit i v sousedním Iráku, a to přímo v hlavním městě Bagdádu. "Nábytek se samovolně posouval po pokoji. Zavolal jsem všem příbuzným, jestli jsou v pořádku," řekl televizi CNN tamní občan.


Podle webu Earthquake Track po prvním zemětřesení následovaly v noci ještě další dva otřesy, a to o síle 4,4 a 4,2 stupně. Epicentrum všech zemětřesení mělo být zhruba v hloubce 10 km poblíž města Kermanashah, které je také nejvíce zdevastované.


Zatím nejsou dostupné žádné informace o tom, zda se v oblasti pohybovali také Češi.

 


Zemětřesení v Íránu jsou relativně častá. Poslední silné oblast postihlo loni v listopadu. Při zemětřesení o síle 7,3 stupně Richterovy škály tam zahynulo více než 600 lidí a tisícovky dalších bylo zraněných.

Včerejší exploze v Iránu zabila nejméně 10 lidí. Video ZDE:

 

 

nor TN.cz