možné nebezpečí

IS hrozí dalšími útoky! Terčem má být oblíbená destinace Čechů

Dovolená v Chorvatsku
Zdroj: Invia
Pláž v Chorvatsku. Ilustrační foto

Extremistická organizace Islámský stát (IS) vyhrožuje útoky na Balkáně. O svém záměru promluvili v jednom ze svých extremistických časopisů.

Islámský stát vyhrožuje dalšími útoky: "Nezapomněli jsme na Balkán ... A nechceme na něj zapomenout. Jen jsme byli trochu zaneprázdněni," uvedli džihádisté ve svém propagandistickém časopise Rymiah, který je určen čtenářům balkánského regionu. Napsal o tom bosenský deník Večernji list.

 

IS se chce teroristickými útoky "pomstít za zločiny spáchané na muslimském obyvatelstvu, které se staly během občanské války v bývalé Jugoslávii v 90. letech. Srbové mají být terčem útoku kvůli masakru v Srebrenici. Chorvatům vyhrožují kvůli tomu, že jsou nevěřící.

 

Teroristé také připomínají Chorvatům nedávnou událost, která znepokojila chorvatské obyvatele bosenského města Tuzla. Neznámí pachatelé tam vedle katolického kostela vyvěsili vlajku teroristické organizace Kavkazský emirát.

 

 

Chorvatská populace to vnímala jako potenciální hrozbu. Militanti z Kavkazského emirátu operují v ruských oblastech severního Kavkazu. Jejím záměrem je "osvobodit" tuto část Ruska od nadvlády Moskvy a zavést tam "islámský emirát".

 

Tento cíl mají společný s IS, který si díky intenzivní propagandě získal množství sympatizantů a následovníků i z řad jiných teroristických hnutí, které operují v různých zemích.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ISIS plánuje další útoky na evropské kostely! Tohle město je na seznamu srmti jako první

MAPA SMRTI: V těchto zemích Evropy je teď největší hrozba terorismu! Mají se Češi bát?

Související témata:
has TN.cz