zpestření výuky

Islám ve škole: Takhle vypadá hodina dějepisu v Trutnově! FOTO

Výuka dějepisu na základní škole v Trutnově
Zdroj: zskomtu.cz
Hodinu dějepisu pojali v Trutnově netradičně
Téma:

Na základní škole Komenského v Trutnově měli zvláštní hodinu dějepisu. Ve třídě 7. A se žáci učili modlit jako muslimové.

Anketa

Souhlasíte s takovou formou výuky?

Hlasovalo 24343 lidí.
Téma islám trutnovským sedmákům tento týden zpestřila paní učitelka Zuzana Růžičková. Do hodiny přišla oblečená v nikábu, uvádí se na oficiálním webu školy. Dětem v rámci výuky o islámu následně předvedla různé pokrývky hlavy, kterými si musí ženy v arabských zemích zakrývat vlasy a vysvětlila, jaký je rozdíl mezi čádorem, hidžábem a búrkou. Některé muslimské hábity si žáci i vyzkoušeli.

 

GALERIE: Výuka dějepisu na základní škole v Trutnově

1
/
12
Zdroj: zskomtu.cz
Výuka dějepisu na základní škole v Trutnově - 1

 

VYJÁDŘENÍ UČITELKY, KTERÉ POSKYTLA WEBU TN.CZ NAJDETE ZDE

 

Celou hodinu pak učitelka zakončila muslimskou modlitbou, jedním z pilířů islámu, při kterém si věřící pětkrát denně klekají čelem k Mekce.

 

Zvláštní hodina dějepisu začala kolovat po sociálních sítích a rozdělila společnost na dva tábory v názoru, zda je takováto forma výuky vhodná.

 

 

"Téma islámu je součástí školních osnov a žáci se o něm učí stejně jako o křesťanství a dalších náboženstvích. Děti o nich získávají informace, ale rozhodně zde žádné náboženství nevyučujeme ani nevyzdvihujeme. Šlo o informace o minulosti a současnosti islámu a mělo to dětem islám přiblížit," uvedl pro TN.cz k hodině dějepisu v 7. A ředitel školy Petr Horčička.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Reakce na přívaly uprchlíků? Nově půjdou v ČR na vojnu muži i ženy! Už v 18!

ŽITO ZASAHUJE: Zpěvák Daniel Landa míří do boje proti Islámskému státu!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz