Koronavirus

Itálie, epicentrum nákazy. Češi popsali, jak se jim v zemi teď žije!

Téma:

Na následujících řádcích najdete exkluzivní výpovědi Čechů žijících v Itálii - tedy v zemi, kde platí podobná omezení, jaká podle všeho přijdou i v České republice.

Všichni se shodují v tom, že situace je v zemi vážná a je potřeba respektovat nařízení místních úřadů. Zároveň apelují na obyvatele České republiky, aby dodržovali nařízení vlády.

 

Vypadá to, jako by se život v Itálii úplně zastavil. Na ulici teď jen stěží někoho potkáte. Přinášíme vám výpovědi Češek, které žijí v evropském centru nákazy nebezpečným koronavirem.

 

"Jídlo máme a to, co se teď děje v Čechách, že všichni vykupují všechno, tím jsme si tady prošli před deseti dny," říká jedna z nich.

 

"Jeden z rodiny může jít nakoupit. V tom krámu ty prodávající mají respirační roušky, rukavice, když tam vstoupíte, tak taky dostanete rukavice. Pak se otevřely dveře a zahlásili číslo 28 a já mohla jít dovnitř. Když jsem to viděla, tak mi z toho úplně přeběhl mráz po zádech," vypráví další.

 

Někteří obyvatelé Itálie koronavirus prý podcenili a teď za to platí celá země. Češka, která tam žije, radí - nepodceňujte situaci.

 

 

"Když nemáte nutnost, radši buďte doma. Když si nepotřebujete opravdu nutně nakoupit nebo nepotřebujete k lékaři, radši opravdu buďte doma," nabádá žena.

 

Platí také zvláštní nařízení o přepravě autem. "Můžete maximálně sedět po dvou lidech. Jeden je řidič a druhý musí být vzadu. Kamarádka dostala 200 euro pokutu, protože se jela jen tak někam podívat," svěřuje se Češka žijící v jihoevropské zemi.

 

Úmrtí se nevyhnulo ani rodině přítele Češky, která působí v Umbrii. Všichni doufají, že se život v Itálii brzy vrátí do normálu.

Související témata:
pez, Eliška Kopánková. TN.cz