Letní škola

Itálie nechá školy otevřené i v létě. Děti mají dohnat to, co zameškaly

O návratu všech žáků prvního stupně do škol by se mohlo rozhodnout brzy
Zdroj: TV Nova
Kristýna Svobodová
Kristýna Svobodová
3.5. 2021 5:40
Téma:

Itálie jako jediná země v Evropě nechá otevřené školy i v létě. Děti se mají doučit to, co zameškaly a znovu navázat sociální kontakty. Italská vláda na to vyčlenila půl milionu eur, tedy zhruba 13 milionů korun. Informoval o tom deník Daily Mail.

V celé Evropě pandemie koronaviru vyhnala studenty ze škol téměř na jeden rok. V mnoha zemích školy sice zaváděly distanční formu vyučování, ta ale podle odborníků nemůže klasickou výuku plnohodnotně nahradit. Itálie se proto rozhodla, že školy nechá otevřené i v létě.

 

Docházka do letní školy má být dobrovolná. Cílem výuky bude doplnění vědomostí a obnovení sociálních vztahů mezi žáky. "Zdravotnická krize zvýraznila už existující problémy a zvětšující se nerovnosti," uvedl italský ministr školství Patrizio Bianchi

 

 

Na letní školu vláda vyčlenila 510 milionů eur, což je v přepočtu přes 13 milionů korun. Každá ze škol by pak na doučování měla dostat 15 tisíc eur (necelých 400 tisíc korun). Většina peněz bude určená hlavně institucím na jihu země, kde měli žáci s distančním vzděláním největší problémy.

 

Možnost navštěvovat v létě školu má podle italské vlády částečně vynahradit letní tábory, na které letos kvůli krizi mnozí rodiče nebudou mít finance. Letní program škol se má zaměřit i na kulturu. Děti by se tak opět mohly dostat například do kina nebo do divadla

 

Itálie je aktuálně na osmé příčce v žebříčku nejhůře zasažených zemí pandemií. Podle webu World in data jsou v zemi aktuálně čtyři miliony nakažených a 120 tisíc pacientů nákaze podlehlo.

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz