Zákeřný virus

Koronavirus začíná úřadovat v Evropě. V Itálii zemřel druhý člověk

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 22. 2. 2020
Téma:

Koronavirus má svědomí již druhou oběť v Evropě. Podle informací agentury ANSA zemřel na nákazu novým typem koronaviru v Itálii už druhý člověk. Jedná se o ženu z Lombardie.

V severní Itálii ve městě Padova zemřel v nemocnici 78letý muž, který byl pozitivně testovaný na koronavirus. Jak uvedla agentura ANSA, v pátek večer to oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

 

Podle italských médií je obětí osmasedmdesátiletý Adriano Trevisan, bývalý majitel malé stavební společnosti, který byl v současné době již v důchodu. Jeho dcera Vanessa byla starostkou jedné z obcí v provincii Padova.

 

Muž byl podle agentury ANSA hospitalizovaný asi deset dní a lékaři ho přijali s jiným druhem nemoci. "Italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza oznámil přísná omezení v oblastech severní Lombardie a Venety, které zaznamenaly nárůst případů pacientů s koronavirem," informoval internetový portál CNN.

 

Podle CNN se v současné době koronavirus v Itálii potvrdil u sedmnácti lidí. Nikdo z infikovaných údajně neměl navštívit Čínu, která představuje epicentrum nákazy.

 


V několika obcích jihovýchodně od Milána byly zrušeny všechny veřejné akce. Podniky, školy a úřady zůstaly v pátek zavřené.

 

Počet nemocných, kteří podlehli zákeřnému koronaviru, stále roste. Od prvního případu bylo do soboty na pevninské Číně infikováno virem celkem 76 288 lidí, z toho nemoci podlehlo celkem 2 345.

TN.cz