Jiskřička naděje

Itálii ničí Covid-19, nemocnice v Neapoli se nákaze dokázala ubránit!

Téma:

Itálie zůstává nejvíce zasaženou evropskou zemí. Virem Covid-19 se tam nakazilo přes 110 tisíc lidí, nemoci podlehlo více než 13 tisíc pacientů. Zatímco severní regiony neměly čas se na pandemii připravit, na jihu Itálie začala bezpečnostní opatření platit ještě před rozšířením nákazy.

Reportéři ze SkyNews natáčeli v nemocnici v Neapoli, kde se díky dodržování velmi přísných pravidel a vybavení nemocnice zatím nenakazil žádný zdravotník.

 

Personál, který léčí pacienty v kritickém stavu, je vybaven speciálními nepropustnými ochrannými obleky. Místo klasických respirátorů mají na obličejích masku připomínající plynovou. V této nemocnici v Neapoli léčí výhradně lidi nakažené Covidem-19.

 

Nikdo z personálu se zatím neinfikoval. Na příkladu neapolské nemocnice se ukazuje, že to není nemožné. Stačí mít správné vybavení a striktně dodržovat bezpečnostní postupy.

 

Stav jednoho pacienta se začal rychle zhoršovat. Zdravotník připravuje injekci mimo nemocniční pokoj, kde nemocný leží. Podle pravidel nemůže vstoupit do místnosti a s ošetřujícími lékaři komunikuje přes dveře. Injekci pak zdravotník nechává v místnosti, která je s nemocničním pokojem propojena. Přestože se s nakaženým nedostal do kontaktu, okamžitě si sundavá rukavice a dezinfikuje si ruce. Dbát na detaily je v tomto případě klíčové.

 

Na jednotce intenzivní péče jsou místnosti s infikovanými pacienty striktně odděleny. Pravidla dodržují úplně všichni. Navíc před každým koridorem, který propojuje oddělení nemocnice, hlídkuje ozbrojená stráž. Při převozu nového pacienta musejí všichni kromě kompetentního personálu, který je vybaven ochranným oděvem, koridor opustit.

 

 

Nezbytné je také organizování toho, jak si oblékat a svlékat oděv, jak lékaři a sestry vcházejí do pokojů, jak si nasazují respirátor.

 

Přísná pravidla platí i na oddělení, kde se pacienti zotavují nebo jsou už alespoň ve stabilizovaném stavu, nejen na jednotce intenzivní péče.

 

Přes červenobílou pásku jen tak někdo nesmí. Zdravotní personál za ní pouze asistuje kolegům, kteří jsou v kontaktu s nakaženými pacienty.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez, TV Nova TN.cz