přírodní živel

Itálii zasáhly silné bouřky: Dva mrtví, sesuvy půdy i evakuace!

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 10:46
23.10. 2019 6:53
Téma:

Vydatné deště a bouřky se přehnaly Itálií. Způsobily obrovské škody a vyžádaly si nejméně dva lidské životy. Své domovy musely opustit stovky lidí, školy byly zavřené a sesuvy půdy poničily některé silnice. Bouřky by měly pokračovat i ve středu. Podle meteorologů zasáhnou ostrov Sardinie.

Z pondělí na úterý se Itálie potýkala se špatným počasím. Nejhorší situace byla v Piemontu, Lombardii nebo Ligurii. Kvůli špatnému počasí zemřel taxikář Fabrizio Torre, který vezl klienta z Británie. Toho našli záchranáři na stromě a vyvázl bez zranění. Další obětí je senior z Turína, uvedl portál corriere.it.

 

Některé oblasti zaplavila voda a škody způsobily také sesuvy půdy. Většina silnic musela být uzavřena, nejezdily vlaky a lidé byli i bez elektřiny. Školy se také rozhodly raději nevyučovat a děti zůstaly v úterý doma.

 

Přes sto tisíc lidí muselo opustit své domovy. S evakuací záchranářům pomáhali také dobrovolníci. V regionu Piemont guvernér Alberto Cirio vyhlásil stav nouze. Odpoledne se situace začala zlepšovat a předseda vlády Giuseppe Conte s guvernérem vyrazili do postižených oblastí, aby zjistili škody.

 

 

Ve středu už meteorologové očekávají jasnou oblohu a teploty se budou pohybovat od 22 do 27 °C. Nejtepleji by mělo být u města Sassari, které se nachází na ostrově Sardinie. Sever ostrova však mohou zasáhnout bouřky ve večerních hodinách, informoval ilmeteo.net.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz