šťastná zpráva

Italskému pacientovi 1, který bojoval o svůj život, se narodila holčička

Miminko
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
8.4. 2020 20:36
Téma:

Ačkoli je Itálie jednou z nejzasaženějších zemí Evropy pandemií koronaviru a zemřelo tam více než 17 tisíc lidí, přicházejí odtud také dobré zprávy. Prvnímu známému pacientovi s nemocí Covid-19 se narodila dcera. A to není jediná pozitivní zpráva. Země také hlásí pokles nárůstu nakažených i úmrtí.

Radostná zpráva přišla z nemocnice v Miláně. V zemi se v současnosti rodí mnoho dětí rodičům, kteří jsou koronavirem nakaženi, nebo nemoc prodělali. Tohle je ale výjimečná událost pro všechny. Mattia, jeho ženu Valentinu a nyní i dceru Giuliu zná celá Itálie. Mattio je totiž pacientem jedna. O radostné události informovala la Repubblica.

 

 

Tenhle příběh nebyl vždy šťastný. Nemoc Covid-19 měla totiž u Mattia velmi vážný průběh. Na jednotce intenzivní péče dokonce musel bojovat o život. V nejtěžších chvílích se proto upínal k narození svého dítěte. "Jediným přáním, které mám, je být schopen být přítomen narození své dcery," sdělil.

 

Dlouho sám nevěděl, zda se toho dožije. Navíc i jeho manželka Valentina byla v osmém měsíci těhotenství s nemocí Covid-19 hospitalizována. To byl další šok pro jejich nejbližší. Ta byla nakonec propuštěna dříve než Mattio.

 

 

Další zdrcující zpráva přišla ve chvíli, kdy se Mattio z nemoci zotavoval. Jeho otec se vnučky nedožil, podlehl totiž zákeřnému koronaviru.

 

Nyní už je ale tohle všechno minulostí. Pár se může soustředit jen na šťastné chvíle, které je čekají. Možná právě po tom všem, co si rodina prožila, dali rodiče holčičce jméno Giulia. To znamená "zářivá" nebo také "božská".

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz