Napětí v Pásmu Gazy

Izrael zasáhly desítky raket, nálet v Pásmu Gazy zabil ženu a dítě!

Téma:

Situace na izraelsko-palestinském pomezí se opět vyostřila. Izraelská armáda tvrdě odpověděla na středeční raketové útoky z Pásma Gazy. Palestinské úřady oznámily, že při protiúderu zahynula těhotná žena a malé dítě.

Podle ministerstva zdravotnictví Pásma Gazy izraelské letecké údery zabily celkem tři lidi. Odvetu izraelská armáda provedla poté, co na území židovského státu dopadly desítky raket vypálených ozbrojenci palestinského hnutí Hamás. Další rakety zničil izraelský obranný "deštník".


Palestinské ministerstvo uvedlo, že mrtvou ženou je třiadvacetiletá Enas Khammashová a její rok a půl stará dcerka. Třetím mrtvým je podle BBC přívrženec Hamásu. Dalších 12 lidí bylo při úderech na Pásmo Gazy zraněno.

 

Násilí vypuklo podle izraelské armády ve středu poté, co ozbrojenci v Pásmu Gazy spustili palbu na jedno z izraelských vozidel.

 

 

Na to odpověděla armáda tankovou kanonádou. Následoval palestinský protiútok desítkami raket a nakonec zmíněné izraelské letecké údery. Ty mimo jiné mířily na výrobnu a skladiště zbraní.

 

Násilí na izraelsko-palestinském pomezí je dlouhodobým problémem, obě strany nyní jednají o příměří.

Související témata:
pez TN.cz