Vaše téma

Mládek: Hlasoval jsem pro paušály, ale ukázalo se, že jsou přemrštěné!

Téma:

Hostem pořadu Vaše téma byl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD. Moderátorka pořadu Klára Brunclíková se ho ptala na aktuální otázky, ale pokládala mu i

Pořad Vaše téma začal aktuální otázkou o "nevyslovení důvěře vládě". Právě o tom se dnes ve Sněmovně jedná. "Netěší mě to. To asi nikoho, kdo je ministrem. Mám tam čtyři zákony a ty se zase odloží," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. "Hlasování o nedůvěře ale určitě stihnu," dodal vzápětí. Diskuzi ve Sněmovně sledujeme minutu po minutě - sledovat můžete ZDE.

 

Opozice vyvolala hlasování kvůli vicepremiérovi Andreji Babišovi, který je podle ní ve střetu zájmů. Ačkoliv Mládek Babiš také "nemusí", uvědomuje si, že hnutí ANO je významnou silou na české politické scéně. "Andrej Babiš je silná osobnost a jeho hnutí představuje významnou sílu v parlamentu," nechal se slyšet Mládek.

 

Všechny díly pořadu Vaše téma sledujte tady.

 

 

Došlo i na dotazy diváků. Jednoho z diváků pořadu Vaše téma zajímalo, proč je nyní Jan Mládek kritikem výdajových paušálů pro živnostníky, když sám před lety pro ně hlasoval. "Hlasoval jsem pro daňové paušály, ale potom se ukázalo, že jsou přemrštěné," odpověděl ministr.

 

On-line rozhovor

 

Řeč se stočila i k tématu zahraničních investic v Česku. "Ve čtvrtek s panem premiérem oznámíme příchod jedné významné firmy do Česka," prozradil tajemně Mládek.

 

Jan Mládek vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Pracovali v Prognostickém ústavu. Mluví anglicky, rusky a polsky. Je ženatý, s manželkou Marií a má pět dětí.
 

TN.cz