Zavřené obchody

Jak bude otevřeno o svátcích? 1. máj je daný, 8. květen určí obchody samy

Věra Müllerová
Věra Müllerová
30.4. 2020 13:55
Téma:

Na Svátek práce zůstanou obchody otevřené. Na první květen se zákaz prodeje v obchodech nad 200 metrů čtverečních nevztahuje. Příští pátek ale zůstane většina obchodů zavřená.

Nakoupit si na prodloužený víkend ve velkých obchodech bude možné i tento pátek. První květnový den budou prodejny otevřené podle standardní provozní doby.

 

Zcela jiná situace ale bude o příštím prodlouženém víkendu. V pátek 8. května plánuje mít většina velkých obchodů zavřeno. Podle prodejců je personál především v potravinářských řetězcích v současné době velmi vytížený a chtějí ho nechat odpočinout.

 

Za běžných okolností by se na tento svátek vztahoval zákaz prodeje v obchodech nad 200 metrů čtverečních. Sněmovna v úterý ale prodloužila nouzový stav do 17. května a to znamená, že se zákaz prodeje ve vybrané svátky ruší. Prodejci tak měli možnost rozhodnout se sami, jestli otevřou nebo nechají obchody zavřené.

 

 

Zavřeno bude mít 8. května Lidl, Penny, Globus, Kaufland, Tesco i Albert. Fungovat nesmějí ani obchodní centra. S obnovením jejich provozu vláda počítá od 11. května. Podívejte se na detailní harmonogram rozvolňování.

 

Veškerá opatření vlády a ministerstva zdravotnictví stále platí. Zavřeno tak musejí mít obchody nad 2500 metrů čtverečních a prodejny, které jsou součástí nákupních center nad 5000 metrů čtverečních a nemají vlastní vchod zvenku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

trm TN.cz