Napřímo

Nejdřív otevřeme autobazary, řekl ministr Havlíček v pořadu Napřímo

Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 21:08
4.11. 2020 17:45
Téma:

Hostem moderátorky Báry Divišové v pořadu Napřímo ve středu byl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Aby vláda zabránila pádu ekonomiky, měla by podle něj začít rozvolňovat hned, jak to bude možné. Jako první se otevřou školy a pak venkovní obchody.

"Je důležité, že klesá reprodukční číslo. Teď vidíme výsledky teprve z prvních restrikcí, což bylo uzavření restaurací," řekl Havlíček. Výsledky z další vlny opatření podle něj ještě přijdou. Reprodukční číslo musí být maximálně 0,8, aby k uvolňování mohlo dojít.

 

"S rozvolňováním ale nemůžeme dlouho otálet, z obchodů otevřeme jako první ty venkovní, jako jsou například autobazary," nastínil ministr plán rozvolňování opatření, který by měl zveřejnit celý až v průběhu příštího týdne. 

 

 

"Děláme absolutní maximum, aby se obchody otevřely před Vánocemi," zdůraznil Havlíček. Nejen kvůli zákazníkům, kteří podle něj nejsou připravení na nákupy přes internet, ale také kvůli obchodníkům, protože Vánoce jsou pro ně stěžejní.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

 

"Samozřejmě myslíme i na obchodníky, pro které jsou Vánoce zásadním termínem a čekají na vánoční tržby. V tomto roce je to ještě náročnější," řekl ministr. "My si musíme uvědomit, že o co později bychom otevřeli obchody, o to větší je riziko, že se tam nahrne větší množství lidí," dodal.

 

 

Rozhodně však vánoční nákupy nebudou moci vypadat jako v běžném roce. "Věřím, že majitelé obchodů i zákazníci jsou rozumní. Nechceme tady přece třetí vlnu," sdělil vicepremiér.

 

Podle ministra budou muset obchodníci hlídat počty lidí v obchodech. "Kdo nebude dodržovat přísné hygienické podmínky, bude muset zavřít," varoval obchodníky. "Je potřeba, aby si zákazníci uvědomili, že hrajeme o všechno," dodal Havlíček. 

 

Své vzkazy ministru Havlíčkovi jste mohli pokládat zde:

 

Vzkazovník

Ptejte se ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka!

09:14
Martin
Moje přítelkyně nadává nemůže si koupit spodní prádlo potřebuje
09:10
Martin
Slovinsko může nám pomoc politikou nelíbí se Jana Maláčová mají tam lepší zakoni NES Česku vláda měla bise slovinskou vládou inspirovat zákonech
09:07
Martin
Jana Maláčová ekonomiku měla podívat jakto dělají ve Slovinsku

TN.cz