NAPŘÍMO

Šéf sněmovny: Hygienici by měli poslance trestat za nenošení roušky

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 6. 4. 2021 17:10
24.2. 2021 11:27
Téma:

Hostem středečního Napřímo, pořadu TN.cz, byl předseda dolní komory parlamentu Radek Vondráček (ANO). Ve volebním zákoně preferuje jediný volební obvod pro clou ČR. Ale nebude bránit ani 14 volebním okrskům, pokud půjde o rozumný návrh.

"Pandemický zákon byl pro nás východiskem z neustálé debaty o prodlužování nouzového stavu. Ale není dokonalý a teprve praxe ukáže, jaké problémy přinese," řekl Radek Vondráček. Očekává proto v pátek ostrou diskusi v poslanecké sněmovně.

 

Možné rozvolnění restriktivních opatření proti šíření covidu-19 rozhodně odmítá. "Ta čísla jsou opravdu alarmující," zdůrazňuje s poukazem na výskyt onemocnění a jeho šíření republikou.

 

 

Poslanec Lubomír Volný, kterému už i kolegové ve sněmovně posměšně přezdívají Flákanec, záměrně chodí mezi svými kolegy bez roušky. "Opakovaně jsem mu za to udělil napomenutí, a je to i zaprotokolováno. Předpokládám, že by za nenošení roušky měl být pokutován hygienickou stanicí," konstatoval.

 

 

Hnutí ANO prosazuje jediný volební obvod pro celou republiku podle Vondráčka proto, že jeden obvod je nejspravedlivější. "Negativní na tom je, že se tím potlačují regiony," připustil. Sám ale nemá vyhraněný názor a prý neodmítne ani rozumný návrh na 14 volebních okrsků.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz