Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2014 09:15

Jak bydlet pohodlně, ekologicky a zároveň ušetřit za energie?

Úspora
Témata:

Každý z nás chce bydlet hezky, útulně, moderně a ideálně i levně. Jdou však tyto požadavky vůbec skloubit?

Ze složenek, platebních dokladů a účtů snadno zjistíte, že velkou část peněz určených na provoz domácnosti vkládáte do energií. Spočítáme to za vás - energie spolknou až 30 procent těchto výdajů.


Odkládat potřebné úpravy se nevyplácí


Jak zvítězit nad složenkami a jako bonus jít ruku v ruce s ekologickými trendy? Nejdůležitější je podniknout tři úvodní kroky. Zateplit fasádu, vyměnit okna a modernizovat topný systém. V tuto chvíli si možná říkáte, kde na to máte vzít. S touto úvahou nejste sami, podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny polovina Čechů nerealizuje potřebné úpravy bydlení právě proto, že nemá dostatek finančních prostředků. Ve skutečnosti ale tímto odkládáním můžete naopak přicházet i o několik desítek tisíc korun ročně, které byste díky rekonstrukcím ušetřili.


Rekonstrukcí k větší úspořePokud provedete zmíněné rekonstrukce, můžete za energie ušetřit celkem až 70 procent těchto výdajů. Například nově zateplená fasáda vám pomůže snížit vaše roční náklady až o 40 procent. "Pořídíte-li si nová plastová okna a dveře, dostáváte se až o dalších 12 procent níž. Mínus dalších 20 procent vám přinese nový kotel, radiátory a regulátory tepla, " vysvětluje Jitka Jechová z Raiffeisen stavební spořitelny.


Úvěr, se kterým ušetříte


Zbývá škrtnout poslední otazník. Kde vzít finance potřebné pro realizaci těchto úprav? Otázka, která nás vrací zpět k tématu ekologie. Všechny tyto přestavby totiž splňují požadavky na ekologické chování. A to vám v případě, že se rozhodnete pro úvěr, zajistí i lepší podmínky. "Na rekonstrukce s ekologickým záměrem nabízíme výhodné úvěry v rámci tzv. EKOprogramu. Díky němu získáte ještě nižší úrokovou sazbu a jako bonus navíc neplatíte ani žádný poplatek za sjednání úvěru," doplňuje Jitka Jechová.


Více informací na www.rsts.cz

 

Komerční článek
Reklama