máte to stejně?

Jak dlouho průměrně trvá sex? Nová studie vyvrací staré mýty

Milenci
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:
sex

Článků o tom, jak dlouho by měl ideálně trvat sex, bylo napsáno už mnoho. A čísla obvykle byla podstatně nižší, než si mnozí tipovali. Nejnovější studie ale ukázala, že pravda je někde úplně jinde.

Jak dlouhou dobu věnujete sexu? Je to pár vteřin nebo snad desítky minut? Zatímco mužům obvykle stačí kratší doba, ženy potřebují na uspokojivé milování času více. Že by ale trvalo několik hodin, jak je tomu v pornofilmech, to je skutečně sci-fi.

Anketa

Sedí průměrná délka milování i na váš sexuální život?

Hlasovalo 1437 lidí.
 

 

Výzkumů na toto téma už proběhlo několik a výsledky se vždy trošku liší. Ten nejnovější od britského sexshopu Lovehoney zjistil, že průměrný sex párům trvá 19 minut. Píše o tom Elite Daily. Deset minut přitom zabere předehra, samotnému styku je potom vyhrazeno minut devět. Přijde vám to málo, nebo moc?

 

Vězte, že předchozí průzkumy se ve výsledcích lišily i o několik minut. Podle studie z roku 2008 trval průměrný sex mezi 3 a 7 minutami, ideální délku potom odhadla na 13 minut. V loňském roce to bylo ještě méně, v průměru 5,4 minuty.

 

 

Letošního průzkumu se zúčastnilo 4 400 lidí a 52 % se s průměrnou délkou 19 minut ztotožnilo. Nicméně 19 % žen a 23 % mužů si přálo, aby trval ještě déle.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

REVOLUČNÍ VYNÁLEZ: První „chytrý“ kondom je na světě! Co všechno umí?

RYCHLE A NEKOMPROMISNĚ: Jak poznat mužskou neplodnost? Stačí k tomu jedna jednoduchá věc!

Související témata:
mom TN.cz