Chat s odbornicí

Jak na detox a čemu se po zimě vyhnout? Odpovídala dietoložka

Téma:

Jaro bývá pro naše tělo nejtěžší. Po zimě, kdy bylo zvyklé odpočívat a hromadit zásoby, ho nejlépe nastartuje pořádný detox. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? A pro koho je vhodný? Na tyto i další otázky odpovídala dietoložka Margit Slimáková.

Ať už vás trápí pálení žáhy, nafouklé břicho nebo bolest hlavy, pomohou vám od nich přírodní suroviny. Jarní detox je ideálním způsobem, jak tělo zbavit škodlivých látek a nastartovat organismus po dlouhé zimě.

 

Různých návodů a receptů je plný internet a mnoho lidí se do očisty pouští i kvůli tomu, že jde o moderní hit. To ale může být podle odborníků nebezpečné! Vždy byste se měli poradit se svým lékařem, případně s nutričním specialistou.

 

K čemu je vůbec takový detox dobrý? A jaké nástrahy skrývá? Kdo by se mu měl raději vyhnout a komu ho naopak dietologové doporučují? I na tyto otázky na chatu odpovídala nutrioložka a odbornice na zdravý životní styl Margit Slimáková.

 

Přečtěte si všechny otázky i odpovědi:

 

On-line rozhovor

 

 

Margit Slimáková je známá dietoložka, bloggerka a propagátorka zdravé výživy. Absolvovala farmacii na Univerzitě Karlově, studovala i v zahraničí. Zaměřuje se zejména na zdravé stravování ve školách, problematiku biopotravin či aktuální poznatky z oblasti zdravého životního stylu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz