Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jako čerstvá

Jak ohřát pizzu v mikrovlnce, aby byla dobrá? Jednoduchý trik!

Každý to zná. Přinesete si domů oblíbenou pizzu, celou ji najednou nesníte a když si ji chcete dojíst, řešíte dilema. Sníst ji studenou, nebo ji ohřát ale s tím, že pizza bude z mikrovlnky vysušená a tvrdá? Přitom existuje jednoduchý trik, jak pizzu v troubě ohřát a přitom ji nevysušit!

Jak správně pizzu ohřívat v mikrovlnné troubě poradil v pořadu televize Markíza Dobře vedieť! vědátor Karol, který divákům dává praktické tipy a triky na vaření. Správný postup ohřevu oblíbeného pokrmu měli uhodnout slovenští herci Ján Ondrík a Juraj Kemka.

 

Na výběr měli z ohřevu pizzy společně s miskou vody, z ohřevu pizzy v alobalu a z ohřevu se zapálenou svíčkou. Vzhledem k tomu, že zapálenou svíčku by snad nikdo do mikrovlnné trouby dávat nezkoušel, a že kov se do ní dávat nesmí, pokud nechcete, aby ohřívání skončilo výjezdem hasičů, měli herci poměrně snadnou volbu.

 

Že se pizza pro zachování vláčnosti má ohřívat společně s miskou s vodou, potvrdil i pokus vědátora Karola. "Největší problém byl zajistit, aby zůstal alespoň nějaký kousek pizzy, který by mohl oschnout," prozradil Karol, co bylo největší úskalí experimentu.

 

 

"Ohřívá se voda v misce, odpařuje se a vstupuje tam, kde jí je nejvíc třeba – do pizzy," vysvětluje Karol. "No, jako čerstvá úplně není, ale na druhou stranu, vdechli jsme pizze nový život. A to si pizza zaslouží!" hodnotil Karol výsledek experimentu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Pizza na počkání? Zkuste skvělý recept na lehké jogurtové těsto bez kynutí
Výborná domácí pizza, která se vám zaručeně povede! RECEPT

vbo TN.cz