Chat s odborníkem

Mutace viru i prevence: Na otázky odpovídala přední česká imunoložka

Eva Pavelková
Eva Pavelková
23.3. 2020 16:23
Téma:

Hostem pořadu Nova je s vámi byla v pondělí imunoložka Zuzana Bílková. S moderátorem Reyem Korantengem mluvila o tom, zda má karanténa a izolace vůbec smysl či jak dlouho by mohla pandemie trvat. Na otázky diváků a čtenářů TN.cz odpovídala paní profesorka v chatu.

Koronavirus je v posledních týdnech tématem číslo jedna jak u veřejnosti, tak u odborníků. Ti se často na dálku přou, jak by se měla situace nejlépe řešit a jaká opatření jsou proti šíření nákazy nezbytná. Své k tomu řekla i imunoložka Zuzana Bílková, která byla hostem pondělního vydání pořadu Nova je s vámi.

 

Po skončení pořadu imunoložka odpovídala na otázky diváků a čtenářů TN.cz. Často se objevují otázky ohledně podpoření imunity. "Pestrá strava je základ, hodně pohybu, hodně pít, bylinkové čaje, střídat druhy, do stravy přidat vitamín C. Toto bude bohatě stačit," prohlásila Bílková.

 

 

Mnozí si pokládají otázku, co s oblečením, ve kterém chodí ven. Stačí je jen odložit, nebo je potřeba speciální zacházení? "Odložit na suché, větrané místo nebo rovnou vyprat, hodit do pračky," radí odbornice.

 

Kompletní přehled otázek a odpovědí si můžete projít zde:

On-line rozhovor

 

Zuzana Bílková je přední česká imunoložka, působící na chemicko-technologické fakultě univerzity v Pardubicích. V roce 2014 byla jmenována profesorkou lékařské imunologie na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. 

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o dalších možných opatření vlády:

TN.cz