Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jak předejít nachlazení? S nadcházejícím podzimem je třeba se chrá-nit

Téma:

Letní období je za námi, a nadchází chladnější část roku, ve které musíme více dbát na své zdraví. Nikdo si, obzvláště v dnešní době, nepřeje oslabit svou imunitu nepříjemným nachlazením.

Co dělat, abyste předcházeli respiračním onemocněním, která jsou s podzimním a zimním obdobím spja-ta?

Vitamín C je základ
Vitamín C je důležitou součástí celého množství biochemických procesů v našem těle. Mimo to, že se podílí na tvorbě kolagenu, je i významným antioxidantem. Tento vitamín je velmi důležitý pro náš imu-nitní systém, a přitom si jej naše tělo neumí samo vytvořit, a je tak nutno mu jej pravidelně dodávat. Vitamín C přispívá také k normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy. Snižuje míru únavy a vyčerpání. Přispívá dokonce i k normální funkci krevních cév, chrupavek, kostí, dásní, kůže a zubů. Tento základní vitamín by našemu tělu rozhodně neměl chybět.

Posílení imunity
Abychom předešli nachlazení, je také vhodné po celou dobu chladnějších měsíců pravidelně užívat vitamíny na posílení imunity. Ty se do našeho organismu mohou dostat pomocí velmi bohaté, pestré a zdravé stravy nebo v podobě výživových doplňků. Imunitu pozitivně ovlivňuje například zinek, selen a vitamín D. V dnešní době se již opouští od užívání vitamínů, protože se prokázalo, že některé složky se vzájemně negativně ovlivňovaly. Místo toho se doporučují několikasložkové přípravky, které si spolu „rozumí.“

Jaká je role probiotik
Asi jste již zaznamenali informaci, že se náš obranný štít tvoří především ve střevech. A zatímco jsme byli zvyklí užívat probiotika zejména při oslabení organismu a následné léčbě antibiotiky, dnes se již ví, že bychom tyto pomocné látky ocenili i v období respiračních onemocnění. Právě probiotika zajišťují, aby se na stěnách střev neusazovaly škodlivé patogenní látky. Navíc jsou důležité pro vytváření správného pH, v němž se daří hojivým procesům.

Betaglukany naleznete v hlívě, reishi nebo v mořských řasách
V poslední době se velmi pozitivně hovoří o betaglukanech. Klinické testy potvrzují, že tyto přírodní látky získané z buněčných stěn některých užitečných hub a dalších organismů, dokážou velmi pozitivně ovliv-nit náš obranný systém. Jejich úspěch tkví v pravidelném používání, které se doporučuje zacílit právě na chladné podzimní a zimní měsíce. Tyto látky patří mezi 7 tipů, jak posílit imunitní systém. Vyskytují se například v pivovarských nebo pekařských kvasnicích, v některých obilovinách, v mořských řasách nebo v užitečných houbách – například v hlívě ústřičné, reishi, maitake nebo šitake.

Speciální léky
Prevence není nikdy dost, a proto se můžete zaměřit i na speciální léky na posílení imunity. Mezi ně se řadí například přípravky s vysokým obsahem vitamínu C nebo ty, co obsahují vhodně sestavené enzymy mající schopnost účelně pozitivně ovlivňovat imunitu.

Pohyb si dopřejte pro radost
Jelikož se imunita tvoří právě ve střevech, je pohyb nedílnou součástí celého obranného systému. Mož-ná patříte k lidem, kteří žijí aktivně, a nemáte problém se denně hýbat. Pro mnohé je ale tato situace nedosažitelná. Měli byste mít na paměti pouze to, že dopřát si denně trochu pravidelného pohybu va-šemu tělu prospěje z mnoha důvodů. Když pomineme pozitivní vliv na imunitu, pohyb například při pří-jemné hudbě se stává očekávaným a vítaným zpestřením dne. Hýbejte se, abyste udělali sami sobě ra-dost.

Zdravá a pestrá strava s důrazem na dostatek přirozené rozmanitosti a bohatosti na zeleninu vám také skvěle dokáže pomoci vaši imunitu nastartovat. Období chřipek tak přečkáte v klidu a pohodě.

Komerční článek