úžasné záběry

Jak se kotví u ISS? Podívejte se na manévr v jediné minutě

Téma:

Pokud jste zmeškali středeční zachytávání lodi Dragon u stanice ISS, nemusíte zoufat. NASA zveřejnila úžasné záběry, ve kterých nabízí celý přílet lodi, která ke stanici startovala v pondělí, a následné zachycení v jediné minutě.

V pondělí k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) vyrazila loď Dragon, kterou na oběžnou dráhu vynesl Falcon 9 společnosti SpaceX.

 

Loď přivezla na stanici více než dvě a půl tuny nákladu. Kromě zásob pro posádku přivezla také celou řadu vědeckých experimentů a další vybavení pro chod stanice.

 

Ve středu NASA vysílala přenos ze zachycení lodi a nyní nabídla úžasný časosběr, který celou událost trvající hodinu a půl zkrátil do jediné minuty.

 

Výhodou lodi Dragon je, že je vybavena tepelnými štíty, může se tak vrátit zpět s nákladem. U ISS bude zásobovací loď přibližně měsíc, v květnu se pak na Zemi vrátí s výsledky některých experimentů.

 

 

Zajímavostí je, že tato konkrétní loď je u vesmírné stanice již podruhé, společnost SpaceX při vynášení lodi použila také již jednou použitý první stupeň Falconu 9.
 

Související témata:
klma TN.cz