poděkování dárcům

Kam mizí peníze pro paterčata? Rodiče prozradili, za co utrácejí

Rodina s paterčaty v parku Mirakulum v Milovicích
Zdroj: Profimedia
Téma:

Druhá sbírka pro nejznámější česká paterčata přináší kýžené ovoce, peníze doputovaly tam, kde je jich třeba. Za rok se pro ně vybralo téměř 91 tisíc a rodina nyní zveřejnila, jak dary paterčatům pomáhají. "Děkujeme všem dárcům. Bez Vaší pomoci bychom chod domácnosti finančně nezvládli," děkují rodiče paterčat na internetových stránkách sbírky.

Čtyři chlapci a jedna holčička se narodili 2. června 2013 v pražské porodnici. Děti přišly na svět v sedmém měsíci těhotenství, porod proběhl císařským řezem během pouhých pěti minut krátce po sedmé hodině ráno. Kluci dostali jména Michael, Alex, Martin a Deniel, jedinou holčičku pojmenovali rodiče Tereza.

 

Klub dvojčat a vícerčat o.p. s. založil sbírku pro rodinu a na transparentním účtu se začaly shromažďovat peníze od dárců z celé republiky. Na pomoc rodině se vybralo 616 tisíc korun, které měly jít na zajištění plnohodnotné péče, nezbytného vybavení, ubytovacího zařízení a všestranné komplexní pomoci v počátečním období všestranného vývoje paterčat.

 

V dubnu 2015 došlo ale k ukončení sbírky poté, co se klub s rodinou nepohodl. Od té doby se rodina snaží peníze, které nyní leží na účtu magistrátu, získat. Už od narození paterčat vznikla také druhá sbírka, kterou zaštiťuje Rodinné centrum Milovice.

 

 

Během minulého roku se podařilo vybrat téměř 91 tisíc a rodina společně s díky zveřejňuje také seznam věcí, které mohli dopřát svým dětem díky pomoci dalších. "Od 1.1.2016 do 31.12.2016 jsme z transparentního účtu zaplatili: obědy v ZŠ pro Antonia, školné v ZUŠ pro Antonia, příměstský tábor pro Antonia, akce v ZŠ a družině pro Antonia, Taekwon-do pro Antonia, plavání pro Antonia, pomůcky do ZŠ, zubní ošetření dětí, oděvy pro 6 dětí, boty pro 6 dětí aj," uvádí se na internetových stránkách organizace. Na vyúčtování upozornil portál Blesk.

 

Organizace vybírá také celou řadu potřebných věcí, některé už se podařilo sehnat. "Děkujeme za všechny pozdravy a vánoční dárky pro naše děti. Díky Vám se podařilo sehnat především oblečení pro děti, ale i pomůcky na Vv, boby, starší šicí stroj a spoustu malého Lega pro Antonia. Vaše pomoc je pro nás nedocenitelná," vyjadřují svůj vděk rodiče paterčat.

 

 

"Účelem sbírky je financování potřeb pro paterčata až do jejich plnoletosti. Z transparentního účtu budou hrazeny například výdaje spojené s nákupem oděvů a obuvi, léků, lékařských zákroků, úpravy bytu pro potřeby 8 členné domácnosti, vybavení dětského pokoje, výdaje spojené se vzdělávacími potřebami dětí a jiné," vysvětluje za organizaci Maminky dětem Petra Dobiášová.

 

Na to, jak se měla paterčata před prvními narozeninami, se můžete podívat v reportáži ve Snídani s Novou:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Matka osmi dětí tvrdí, že si v životě nemůže najít práci! Nad její šílenou výmluvou budete kroutit hlavou

Proslavila se porodem osmerčat a jako matka čtrnácti dětí! Mimika si ale pořizovala z vypočítavosti. Jak žije dnes?

klma TN.cz