Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jak si na cestách ušetřit spoustu starostí a peněz

České dráhy
Zdroj: České dráhy
Téma:

Chystáte se do zahraničí a přemýšlíte, jak nejlépe cestu naplánovat?

Pokud s ní chcete mít co nejmíň starostí, kupte si jízdenku nočním vlakem Českých drah a veškerá obava z vás může hned opadnout. Ušetří vám nejenom jednu probdělou noc, ale také spoustu nervů a poplatků na silnici.


Časy se mění a s nimi také trendy. Stále více lidí si uvědomuje výhody v poslední době trochu přehlížených vlaků. Jejich služby se totiž pořád zlepšují a po kolejích pohodlně dojedete i daleko za hranice. Noční vlaky nabízejí cestujícím takový komfort, že už samotná cesta do cíle bude vaší dovolenou. Vlak vás také osvobodí od spousty starostí a nervů, které na vás při cestě po silnici číhají. Posuďte sami.

Otravné kontroly a poplatky

Ať už vaše cesty směřují kamkoliv, přejezdům na hranicích se nevyhnete. Je proto důležité mít pod kontrolou, jaké dálniční známky a další poplatky jsou na cestě potřeba. Jinak by vás to mohlo vyjít pěkně draho. I tomuhle se můžete ve vlaku elegantně vyhnout. Stačí dát veškeré své doklady při nástupu stevardovi, který se o vše postará. A vás už později nikdo nebude rušit ani s kontrolou jízdenek.

Bez přestávek na jídlo

Při dlouhé cestě autem vám zajisté pěkně vyhládne. Kdo by se chtěl připravovat se svačinami a řešit, zda půjde jíst jídlo za volantem nebo stavět na předražených benzínkách po cestě? I o to se vám ve vlaku postarají. Ať už vás přepadne hlad nebo žízeň, personál vás po cestě rád obslouží a donese vám chlazené i teplé nápoje nebo něco k snědku přímo na „pokoj“.

Hotel na kolejích

Povinností řidiče je také dodržovat pauzy mezi řízením. Což moc nenahrává vašemu přání dostat se co nejrychleji do cíle a mít tu dlouhou cestu za volantem konečně za sebou. Ve vlaku nemusíte řešit nic, prostě si večer lehnete na lůžko a ráno se probudíte vyspalí s úsměvem na tváři. A jako bonus ušetříte své peníze i čas zařizováním dalšího hotelu ve městě.

Osobní hygiena

Každý to někdy zažil, jásáte nadšením, že jste konečně dojeli k benzínce a můžete si doběhnout na záchod, zatímco vás před vstupem nemilosrdně zastaví bankomat na mince. Poplatek za využití toalet už není nic neobvyklého, ve vlaku ale takové starosti řešit nemusíte. A abyste měli úplný komfort, v oddílu Deluxe máte k dispozici i privátní sprchu!

Parkování

Znáte to, konečně jste po několikahodinové cestě dorazili do cíle, ale místo klidu a odpočinku vás čeká hledání parkovacího místa. Nejenže je těžké nějaké místo najít, ale navíc se často za parkovné dost plácnete přes kapsu. Není mnohem příjemnější o nic takového se nestarat, jen vystoupit z vlaku a vydat se na průzkum okolí? Tak si pojďte svou cestu naplánovat na www.cd.cz/nocnivlaky


 

 

Související témata:
Komerční článek