Rady a tipy!

Jak správně čistit lednici: Babské rady, jak na zápach a bakterie

Čištění ledničky
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Chladnička potřebuje čistotu! Jde přece o místo, kde skladujeme potraviny. Důvodů, proč lednička zapáchá, může být několik. Spousta lidí skladuje potraviny špatně. Připravili jsme pro vás návod, díky kterému už nepříjemný pach nebudete muset v budoucnu řešit!

Čištění

Vysoká vlhkost uvnitř ledničky je ideální k šíření bakterií a plísní. I z toho důvodu odborníci doporučují chladničku umýt jednou za měsíc zevnitř vodou s octem. Můžete použít také saponát na nádobí s vodou. Vhodná je i voda s přídavkem jedlé sody, která změkčí vodu a má alkalické vlastnosti, díky kterým odstraní nečistoty.

 

Při mytí lednice je třeba vyndat všechny potraviny. Pokud je budete pouze přesouvat z jedné police na druhou, můžete je kontaminovat čistícími prostředky.

 

 

Použijte vždy čistou houbičku nebo hadřík. Začněte s mytím v horních prostorách chladničky a pokračujte směrem dolů, vyhnete se tak odkapávání vody na další místa. Nezapomeňte ani na dveře a gumová těsnění na nich. Usazené skvrny nejprve navlhčete, odstranění pak bude jednodušší. Na závěr očistěte i vnitřní část dveří.

 

Pokud ledničku čistit nebudete, můžete čelit problémům v podobě plísní, hniloby a zápachu. Abyste měli jistotu, že vaše lednice neukrývá žádnou nežádoucí líheň bakterií, je nutné pravidelně kontrolovat obsah jednotlivých přihrádek. Dostatečnou pozornost věnujte také kontrole expirační doby potravin.

Jak odstranit zápach, se dozvíte na další straně

1
2 3 4
has TN.cz