rady a tipy

Jak správně roztopit gril? S těmito triky vám to půjde úplně samo!

Komínový podpalovač - 2
Zdroj: Getty Images

S příchodem teplých letních dnů se stává grilování stále častějším způsobem trávení volného času. Ačkoliv už někdy griloval asi každý z nás, ne všichni vědí, jak by se měl gril správně roztopit. Existuje pár chytrých vychytávek, jak si práci usnadnit.

Cílem každého je určitě ugrilovat pro své hosty to nejlahodnější maso a jiné pochoutky, které nebudou obsahovat zbytečné škodlivé látky. Záleží už na výběru samotného dřevěného uhlí nebo briket. Rozehřát je bývá často zdlouhavé a pracné, proto si většina lidí pomáhá dalšími, často ovšem dost nevhodnými způsoby.

 


Snad nikoho už nenapadne vzít si na pomoc petrolej nebo benzín. Co používá ale vysoké procento lidí, jsou tekuté podpalovače. Pomohou vám sice rychle zapálit potřebné palivo, ale odvrácenou stranou jsou zplodiny z ropných látek, které následně můžete dostat do těla. Proto je lepší využívat jiný způsob. Pomoci vám mohou tuhé podpalovače.

 


O čem celá řada lidí neví, je rozfoukávač ohně. Dá se sehnat do dvou stovek a ulehčí vám celý proces. Další pomůcka, kterou jste možná ještě neozkoušeli, je komínový podpalovač. Je to asi nejsnadnější metoda, jak rozpálit všechno uhlí nebo brikety najednou a na stejnou teplotu.


Komínový podpalovač je válcovitého tvaru a funguje na jednoduchém principu-pod komínem podpálíte například tuhý podpalovač a vytvoříte plamen. Za chvíli uvidíte budete mít rozžhavený celý obsah nádoby.

 


Pokud nechcete používat žádné pomůcky navíc, postačí vám suché třísky a papír. Rozdělejte klasický oheň a postupně do něj přidávejte uhlí, které budete rozhrnovat a promíchávat tak, aby bylo alespoň trochu rovnoměrně rozžhavené. Strávíte nad tím více času, ale i to bude mít svůj výsledek.

sik TN.cz