NAPŘÍMO

Kejval: Vakcíny proti covidu fungují, olympiádě v Tokiu nic nebrání

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 6. 4. 2021 17:17
10.3. 2021 12:37
Téma:

Hostem středečního Napřímo, pořadu TN.cz, byl předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval. Letní olympijské hry v Tokiu se zřejmě letos budou muset obejít bez zahraničních fanoušků. Ale oficiální rozhodnutí má padnout až koncem března.

Letos už nic nebrání uspořádání olympiády, protože v praxi funguje několik vakcín proti covidu-19, věří Jiří Kejval, šéf ČOV. "Japonská vláda si uvědomila, že může ukázat celému světu, jak jsou Japonci disciplinovaní," řekl.

 

"Nejvíc komplikovaná je samotná příprava před olympiádou. Musíme být velmi flexibilní," zdůraznil. Nejdůležitější podle něj je, aby se při největším sportovním svátku nenakazili samotní sportovci. Ale také to, aby infekci nezavlekli do dějiště olympijských her z různých koutů světa.

 

 

Jen pro zájemce v ČR zprostředkoval ČOV 6000 vstupenek. Definitivní rozhodnutí o tom, jestli olympiáda letos bude nebo ne, má padnout až kolem 25. března.

 

Jiří Kejval očekává, že sportovci budou mít v Japonsku problémy s aklimatizací. A protože není možné přijet do olympijské vesnice dříve, zvažuje ČOV, že by čeští sportovci mohli vyrazit s předstihem aspoň do stejného klimatického pásma. A pak teprve se přesunout do Japonska.

 

To, že se letní olympiáda v Tokiu možná uskuteční bez turistů ze zahraničí, zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Oficiální místa to zatím nekomentovala. 

 

Poslechněte si rozhovor i jako podcast! Najdete ho v aplikaci Spotify, Apple Podcasty nebo Google podcasty.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TMZ / Youtube