Napřímo

Nebyla to schůzka v restauraci, ale v salónku restaurace, řekl Faltýnek

Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 20:43
25.11. 2020 10:38
Téma:

Schůzka v pražské restauraci stála Romana Prymulu ministerské křeslo a Jaroslav Faltýnek se vzdal postu prvního místopředsedy hnutí ANO. Nejen o tom mluvil ve středu předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek v pořadu Napřímo.

Noční tajná schůzka v pražské restauraci Rios stála Romana Prymulu ministerské křeslo. Proč má exministr zdravotnictví Prymula neodbytný pocit, že na Vyšehrad nebyl pozván náhodou? "Ta koncentrovaná akce celého politického spektra mě překvapila, myslím si, že to možná věděli dřív než já sám," divil se exministr. "Je to celé úplně jinak," reagoval na dotazy novinářů původně Faltýnek.

 

"Pořád si kladu otázku, co jsem vlastně porušil. Po této kauze jsem reagoval a odstoupil jsem z pozice místopředsedy. Vyvodil jsem osobní zodpovědnost a omluvil jsem se," řekl Faltýnek. "Byla to chyba a znovu se za to omlouvám," dodal.

 

 

Provozovatel restaurace jim uvařil kávu, i když podle slov Faltýnka ho upozornil, že nebude schopný zajistit servis. "Primárně jsem jednal já s profesorem Prymulou," počítal Faltýnek, kolik lidí tam vlastně bylo. Schůzky se zúčastnili podle něj pouze čtyři lidé - on sám, Prymula, Jiří Havrlant a Jan Třeštík. Další, o kterých se spekuluje, prý neviděl. Faltýnek také popřel, že to byl on, kdo na Vyšehrad pozval ředitele ostravské nemocnice Havrlanta.

 

"Nebyli jsme v restauraci, ale v salónku restaurace," obhajoval se Faltýnek. Hnutí ANO je momentálně bez prvního místopředsedy. Ten se bude podle Faltýnka volit až v dubnu. "V tuto chvíli nepřemýšlím o kandidatuře," dodal.

 

 

Faltýnka si pak pozval po schůzce na Vyšehradu premiér Andrej Babiš (ANO). "Zdrbal mě," řekl Faltýnek. "Řekl, že to nebylo vhodné a vyzval mě, abych z toho vyvodil vyvodil důsledky, což jsem udělal," sdělil Faltýnek. "Premiér mi vytkl, že mám posunutý práh vnímavosti. Já to ale nebagatelizuju," řekl ke kauze. 

 

Roman Prymula mluvil minulý týden v pořadu Napřímo o okolnostech, kvůli kterým přišel o svůj ministerský post. "Těch situací, kdy politici pochybili, byla celá řada. Překvapilo mě, jak principiálně řešili můj případ, a ne ty ostatní," sdělil exministr zdravotnictví. "Nikdy se to neřešilo téměř celonárodní katastrofou," dodal.

 

Napřímo s Jaroslavem Faltýnkem a Bárou Divišovou. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz