Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2014
TO BOLÍ

Z děsivých nehod artistů se lidem tají dech! VIDEA

Zdroj: Enex

Devět cirkusových akrobatů dnes v americkém městě Providence utrpělo vážná zranění, když s nimi spadla konstrukce, na které byli zavěšeni. Podobné tragické události nejsou však ve světě výjimkou.

Osm jich spadlo z výšky osmi až dvanácti metrů, devátou zraněnou je tanečnice, která byla v době neštěstí zrovna na zemi.

 

Podle místních médií se neštěstí stalo uprostřed představení před stovkami diváků. Akrobati při něm viseli za vlasy na konstrukci, která sama visela ze stropu. Její pád byl nenadálý a vyvolal mezi diváky zděšení, jak dokládá amatérský videozáznam zveřejněný na serveru listu The Boston Globe.

 

 

Nikdo z účinkujících, kteří byli převezeni do nemocnice, není zřejmě v ohrožení života. Všichni byli po neštěstí při plném vědomí.

 

Podívejte se na náš výběr těch, které se divákům podařily zachytit na video. V cirkusu v turecké Ankaře spadl artista z 10 metrů, odnesl to pouze zlomeninou ruky:

 

 

V USA se podobná nehoda stala na atrakci zvané přiléhavě Kolo smrti, která se nečekaně hnula do strany. Naštěstí nedostála svému jménu a akrobat pád přežil.

 

 

Opravdu hrozivý pád pak zažil muž z následujícího videa, pod kterým se při pádu z více než 28 metrů protrhla záchranná síť a muž skončil na podlaze manéže s vážným zraněním

 

 

Kuriózní nehody v cirkuse dokážou připravit také zvířata. Na toto cirkusové vystoupení šanghajští diváci jen tak nezapomenou. Medvěd přímo před nimi při jednom z vystoupení napadl opici, kterou přímo na jevišti roztrhal. Obě zvířata společně vystupovala při cyklistickém čísle, kdy jak medvěd, tak opice jezdili po cirkuse. Malá opička však při jednom z okruhů z kola spadla přímo pod kola medvěda. Ten se zřejmě rozzuřil, že mu překazila číslo a vrhl se na ní a nemilosrdně ji zakousl.

 


Další videa nepovedených akrobacií si můžete prohlédnout v následujícím sestřihu.

TN.cz