Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2019 19:43
spokojený domov

Jak ušetřit prostor v malém bytě? Rady a tipy pro spokojené bydlení

Patrová postel
Zdroj: Profimedia

Trápí vás malý byt nebo vás žije v domě víc a šetříte místo, kde se dá? Poradíme vám, jak naložit s prostorem v malém bytě tak, abyste našli místo pro všechny své věci a zároveň jste se nemuseli nijak omezovat. Ušetřit prostor se dá totiž i tam, kde by vás to na první pohled vůbec nenapadlo!

To, že nevlastníte nemovitost o několika stovkách metrů čtverečních, ještě neznamená, že váš byt musí vypadat stísněně a přeplněně. Přečtěte si naše rady a tipy, jak i z menšího prostoru vykouzlit příjemné místo k žití.

 

Skříně až po strop


Všimli jste si někdy, kolik nevyužitého místa je nahoře u stropu? Když však prostor vyplníte nábytkem, zjistíte, že má velké využití. Je nejvhodnější na uskladnění sezonních věcí, které zaberou místo, ale přes rok je často nevytahujete. Například zimní oblečení, výbava na hory a podobně.

 

Boxy pod postelí


Nevěřili byste, kolik se toho vejde pod vaši postel! Pokud máte hodně věcí, ale málo místa, relativně efektivním řešením jsou plastové úložné boxy. Jejich velkým benefitem je, že nestojí moc, ale ušetří vám spoustu starostí.

 

Věci v krabicích
Zdroj: Thinkstockphotos

 

Do krabic můžete dát prakticky cokoliv, co nechcete, aby se povalovalo po bytě, ale zároveň to chcete mít v případě potřeby k dispozici - od dětských hraček přes kosmetiku až po oblečení.

 

Rozkládací stůl


Pokud žijete sami, nebo ve dvou, zřejmě vám stačí menší jídelní prostor. Pokud si však i přesto chcete občas pozvat do bytu návštěvu a mít ji kam usadit, skvělým kompromisem je rozkládací stůl, který v případě potřeby během několika sekund zvětší svou plochu.


Malá kuchyň
Zdroj: Profimedia

 

Zorganizujte si kuchyň


Vynikajícím způsobem, jak získat v kuchyni trochu více místa, jsou výsuvné či závěsné organizátory, chytré šuplíky nebo otočné poličky.

 

 

Zjistíte, že i prostor o velikosti pár centimetrů se dá optimálně využít! Kromě toho, že získáte více pracovní plochy, při přípravě jídla určitě následně oceníte i pořádek ve svém kuchyňském náčiní.

 

Patrová postel


Že palandy patří pouze na dětské tábory, je přežitek. V dnešní době se dají sehnat vkusné a designové postele, které navíc pomohou v bytě ušetřit mnoho prostoru, který se dá následně využít jinak.

 

Pokud máte děti, skvělým řešením je patrová postel, pod kterou se dá umístit psací stůl. Váš potomek bude i v menším bytě mít pohodlné spaní, místo, kde psát úkoly, i prostor na hraní.

 

Patrová postel
Zdroj: Profimedia

 

A vyvýšená postel vypadá skvěle i v případě manželského lože. Prostor pod ní se dá následně využít například jako menší obývák, když zde umístíte sedačku a konferenční stolek.

 

 

 

Duté taburety


I zdánlivě nenápadný taburet může být skvělým pomocníkem při nedostatku prostoru v bytě! Nevěřili byste, kolik se do takového malého sedátka vejde věcí! Uložit nepořádek do taburetu má navíc výhodu v tom, že jej zatížíte a získá tak stabilitu při sezení.

mj TN.cz
Reklama