Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jak vybrat správné sušenky pro děti?

Téma:

Jsou z kvalitních surovin, bílý cukr vyměňte za sirupy nebo med. Takové peče i Biopekárna Zemanka

Obecně platí, že mezi 1. až 3. rokem se strava dětí začíná podobat stravě dospělých, ale měla by být stále dobře stravitelná a nenáročná na kousání. Stejně k tomu přistupuje i manufaktura sídlící v Oříkově u Sedlčan. Zemanka dbá pečlivě na výběr surovin, které pocházejí z ekologického zemědělství, a do svých výrobků promítá i dlouholetou tradici pekařského řemesla a zakládá si na poctivých recepturách. Na tomto pevném základě pečou i výrobky určené pro ty nejmenší.Naše dětské sušenky mají benefity, která z nich dělají ideální mlsání už pro děti od 1 roku věku. I proto je receptura u našich dětských sušenek upravena tak, aby se v ústech dobře rozpadaly a malým dětem se snadno polykaly,” říká Jan Zeman.

Důležitá je samozřejmě také chuť. I přestože sušenky od Zemanky nejsou tak sladké, protože nepoužívají žádná pro děti nevhodná umělá dochucovadla ani cukr, i ti nejmenší si na nich rozhodně pochutnají. “Použité suroviny jsou opravdu důležité, sladíme čistě přírodními produkty, jako je med nebo agávový či rýžový sirup. Ty mají také nižší glykemický index,” popisuje Jan Zeman.Klasickou pšeničnou mouku ve výrobcích pro děti u Zemanky také nenajdete. Místo toho využívají bio špaldovou mouku, která sice obsahuje lepek, ale bývá lépe stravitelná. Navíc má vyšší nutriční hodnoty a obsahuje více vlákniny.

Při výběru sladkostí pro děti bychom se měli také zaměřit na obsah soli, který může být u některých druhů sušenek nepřiměřeně vysoký. V Biopekárně Zemanka však složení pečlivě hlídají, a tak je u většiny výrobků obsah pod hodnotou 0,12 gramů na 100 gramů, což je dle norem považováno za nízký obsah. Sušenky však nejsou atraktivní pouze svým složením, ale také hravými tvary zvířátek – představují tak skvělou výživnou a současně zábavnou svačinku. Velmi oblíbené jsou například jablečné kačenky nebo kakaová a malinová zvířátka.Přehledně a bez alergenů

Stále častěji se rodiče musí potýkat s výživovými omezeními u svých ratolestí, alergie a intolerance mezi nimi přibývají. I proto Zemanka u všech svých produktů o jednotlivých benefitech přehledně na obalech informuje. “U všech našich sušenek na obalech najdete infografiku, která upozorňuje na jednotlivé alergeny. Nabízíme tak řadu výrobků bez lepku, bez mléka či vajec, ale také zcela bez živočišných surovin, tedy plně veganské sušenky. U žádného z výrobků nenajdete ani palmový tuk,” říká Jan Zeman. Větší děti si tak mohou bez obav pochutnat na oblíbených Bezlepkových pohankových bio hrudkách s čokoládou nebo Bezlepkových veganských bio perníčcích. Výhodou také je, že pro ně nemusíte chodit do specializovaných prodejen, ale jsou dostupné i v síti supermarketů.

Komerční článek