první linie

Jak vypadá boj s koronavirem za zdmi českých nemocnic? Podívejte se

Simona Šimková
Simona Šimková
Publikováno 9. 5. 2020
Téma:

Zdravotníci v první linii byli nejednou označeni za hrdiny dnešní doby. Během posledních několika týdnů vznikaly v nemocnicích dojemné záběry. Podívejte se, jak boj s koronavirem vypadá za zdmi jednotek intenzivní péče.

Ačkoli se virus zdá být na ústupu a život se začíná pomalu vracet do normálu, pro zdravotníky se nic nemění. Denně dál čelí hrozbě koronaviru, zachraňují životy, ale také poskytují základní péči a zachovávají důstojnost nemohoucího pacienta.

 

Při všem, co při své práci dělají, nesmí zapomenout na vysoké riziko nákazy. Proto den co den oblékají několikavrstvé skafandry. "Máme pod tím gumové boty, ochranné návleky, které jsou ještě pod ochranným oblekem," vysvětlila zdravotní sestra Kateřina Pertlíková.

 

 

Zatímco my už obnovujeme rodinné návštěvy, někteří zdravotníci se od svých blízkých drží pořád dál. "Snažíme se chránit rodiče, takže jim nepůjčujeme děti," přiznal Rulíšek.


Přes všechny obavy a pocity vyčerpání se shodují v jednom, pohled na uzdraveného pacienta vynahradí všechno. "Vidět někoho, že odejde domů, je neuvěřitelný pocit, ze kterého my jako zdravotníci můžeme žít dlouho," dodala Pertlíková.

sik TN.cz