vaše téma

Pen Pelta má podchycené i ministerstvo, říká Láďa Vízek

Téma:

Hostem speciálního vydání pořadu Vaše téma je fotbalový expert a bývalý reprezentant Ladislav Vízek. Na to, jak vyřešit problémy, které sužují český fotbal, se ho přímo v jeho hospodě ptala moderátorka Michaela Šmídová.

Opilí rozhodčí, podivné výsledky, kontroverzní verdikty sudích. To jsou jen některé problémy, které trápí český profesionální fotbal. O problémech se mluví dlouho, ale zatím nikdo nenašel recept, jak nešvary z nejoblíbenějšího sportu odstranit.

 

Pod palbou kritiky hráčů i funkcionářů je i předseda svazu Miroslav Pelta. Ten ale sám o sobě tvrdí, že je pro český fotbal nepostradatelnou osobností, která pro sport zajišťuje velký tok peněz.

 

Velkým kritikem poměrů v českém fotbale je fotbalový expert a bývalý reprezentant Ladislav Vízek, kterého si Michaela Šmídová pozvala do pořadu Vaše téma.

 

"Já se nedivím, že nevěří. Když někdo oponuje, tak se buď zamlčí, nebo se dá k soudu. Podívejte se, co udělali s bývalými rozhodčími. Všichni mají strach a pánové si dělají co chtějí a pak to takhle vypadá, že diváci jsou velmi nespokojení," má jasno Vízek a situaci v českém fotbale.

 

"Opilí rozhodčí, to byl extrém, který se ale určitě nebude dlouho opakovat. Je to naše mezinárodní ostuda," vzpomněl si Ladislav Vízek na aktuální kauzu s podnapilými rozhodčími.

 

"Když tu byla delegace ze zahraničí a přišli na to, že svazu šéfuje člověk, který vlastní ligový klub, tak tomu nechtěli ani věřit. Vůbec to nechápali. Je to neuvěřitelný, hraje finále poháru, ligu nechá Příbrami, ale nic z toho samozřejmě nedokážeme," tuší Vízek.

 

"Míra Pelta má podchycené i ministerstvo, přes pana Chládka, který pracuje na fotbalovém svazu," myslí si bývalý reprezentant a zmiňuje osobu Marcela Chládka, který dříve vedl ministerstv školství, mládeže a tělovýchovy. Teď Chládek pracuje pro fotbalovou asociaci.

 

"Pelta umí sehnat peníze, ale zklamává fanoušky. A pro ty se to přece hraje. Ubývá návštěv, sponzorů a lidí, kteří by chtěli fotbal rozvíjet, ale prostě to nejde. A právě sponzoři - to je cesta, jak na fotbalový svaz zatlačit, aby se český fotbal vydal lepší cestou," radí Vízek, jak ze současné krize.

 

"Když byl ve funkci Ivan Hašek, tak jsme doufali, že se to změní. Ale když to Ivan viděl, jak to tady funguje, tak radši odešel. My jsme mu to měli za zlý, ale teď už to všichni chápou," omlouvá Vízek bývalého předsedu Haška, který odešel z funkce.

 

Kraje se musí probudit a vzepřít se. není normální, aby na valné hromadě zvedl pan Berbr ruku a hned se zvedlo automaticky dalších 60 rukou. Proti tomu ten Ivan Hašek nechtěl bojovat. To nemá cenu, říkal," popisuje Láďa Vízek.

Související témata:
TN.cz