Napřímo s Jakubem Landovským

Kandidát ČSSD chce MHD zdarma i nové byty. Řekl, jaký má plán

Napřímo - Jakub Landovský
Zdroj: TN.cz
Jakub Landovský byl hostem pořadu Napřímo

Hostem pořadu Napřímo byl tentokrát kandidát na pražského primátora Jakub Landovský. Sociální demokraté si od něj slibují lepší volební výsledek. Landovský klade důraz na dvě volební témata - MHD zdarma a výstavbu nových bytů.

Moderátor Jaroslav Brousil v předvolebním speciálu Napřímo tentokrát zpovídal kandidáta ČSSD na pražského primátora a syna populárního herce Pavla Landovského Jakuba. Otázky kladli i čtenáři TN.cz.

 

Landovský má v předvolební kampani dvě témata, která podle něj Pražany trápí nejvíc. "Tím prvním je neprůjezdná Praha a situace v dopravě. Zde máme unikátní nápad, který už v jiných městech funguje, což je doprava zdarma. Tím druhým je vysoká cena nájemního bydlení," prohlásil kandidát ČSSD.

 

Sociální demokracie si od Landovského slibuje vzestup volebních preferencí, on sám se alea spasitele se ale nepovažuje. "Slovo spasitel prosím ne. Politika není o spáse světa, je to každodenní práce a měla by být důvěryhodná. Cítím se ale jako někdo, kdo má možnost se podílet na proměně sociální demokracie.

 

Video: Podívejte se na celou předvolební debatu Napřímo

 

 

Z čeho plánuje pokrýt výpadek příjmů z jízdného? Jak chce zajistit výběr daní od lidí, kteří v Praze žijí, ale daně odvádí jinde? A jaký plán má pro výstavbu nových bytů, která je také jednou z volebních témat? A jak ho ovlivňuje popularita jeho otce? I na to Landovský odpovídal. Rozhovor zatím najdete zde.

 

 

ČSSD v posledních měsících neustále klesají volební preference. Podle posledního průzkumu společnosti SANEP spadly na 7,5 procenta. V Praze mají sociální demokraté volební potenciál téměř 16 procent. První hnutí ANO má asi o 10 procent více.

 

Jakub Landovský je český advokát, politolog a vysokoškolský pedagog, od března 2015 náměstek ministra obrany ČR. Média o něm spekulovala jako o kandidátovi ČSSD na ministra zahraničí namísto Miroslava Pocheho. Landovský to ale okamžitě odmítl.

epa TN.cz