Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Ceny ojetých aut se budou zvyšovat, predikuje šéfka AAA AUTO

Karolína Topolová

Jak se změnil trh s automobily v době pandemie? Co nás čeká na trhu ojetých automobilů v letošním roce? Na tyto i další otázky jste se mohli ptát ve čtvrtek 7. 1. od 10:00 do 11:00 šéfky největšího prodejce ojetin u nás. Odpovědi na všechny vaše otázky najdete níže.

Poslední rok došlo nejen v automobilovém sektoru k velkým změnám, a to v důsledku pandemie covid-19. Jak se prodejci automobilů vypořádávají s uzavřením svých poboček? Změnily se nákupní zvyklosti zákazníků? Jak moc poklesly prodeje největšího prodejce ojetých automobilů u nás? Co se nejvíce prodává? Jak se bude trh vyvíjet v novém roce? Ptali jste se nejen na to generální ředitelky mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO Karolíny Topolové.

 

"Už během loňského roku rostly ceny ojetin rychleji a čekáme, že tento trend bude letos pokračovat. Důvodů je celá řada a většina z nich souvisí s pandemií covid-19. Kvůli výpadkům ve výrobě na trhu chybí nové vozy. Pokud se vyráběly, tak je zase nebylo kde prodávat kvůli uzavřeným provozovnám. Lidé si je nemohli koupit, a tím pádem se ani nezbavovali starších vozů. Zároveň se dovezlo mnohem méně ojetin ze zahraničí, protože pohyb lidí byl několikrát omezen. Kvůli tomu všemu je ojetých aut na trhu málo, a proto stoupá jejich cena. O ojetiny je totiž enormní zájem. Lidé raději chtějí jezdit autem, aby se nenakazili v autobusu nebo ve vlaku," uvedla Karolína Topolová.

 

Odpovědi na všechny vaše otázky najdete zde:

 Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, kam patří i mezinárodní síť autocenter AAA AUTO, se pohybuje v branži s ojetými vozy již přes dvacet let. Pro největšího tuzemského prodejce ojetin v roce 1998 založila zákaznické call centrum, které je nyní jedním z největších ve střední Evropě. Postupně se vypracovala až na generální ředitelku společnosti. Časopis Forbes ji řadí mezi padesát nejvlivnějších žen České republiky, umisťuje se mezi TOP 25 ženami českého businessu, byla mezi finalisty soutěže Manažer roku, získala ocenění Manažerský talent, Lady Pro a Marketér roku. Věnuje se i charitativní činnosti jako předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace, která podporuje děti obětí dopravních nehod. Je vdaná a má pětiletou dceru.

vrl TN.cz