Pohled vpřed

Jaká budou auta budoucnosti? Napovídá přehlídka v Detroitu

Téma:

První zvědavci se mohli podívat na jeden z největších autosalónů na světě - mezinárodní autošou v kolébce amerického automobilismu - tedy v Detroitu.

Ukazuje se, že Američané zůstávají věrni velkým pick-upům. Ty využívají stále modernější technologie, které například mají zabránit haváriím.


Americký automobilový trh, to jsou hlavně obrovské pick-upy. Právě těch je na autosalónu v Detroitu nejvíc. V cestě jim ale stojí tlak vlády na snižování emisí. Američané se přitom svých rozměrných čtyřkolových miláčků vzdát nechtějí. Výrobci proto hledají řešení ve vývoji materiálů. Auto je díky nim třeba o 350 kilogramů lehčí.


Na autosalonu nemohl kromě svalů chybět ani luxus. A ten je často určený pro čínský trh. Tamní boháči se totiž značkou "made in USA" na autě rádi chlubí.Představují se také stále lepší technologie komunikace mezi auty, které umějí zabránit srážce. Americké úřady tlačí výrobce k tomu, aby auta byla bezpečnější nehledě na jejich řidiče. Elektronika totiž zařídí výrazně kratší reakční dobu než lidé.


Na nejnovější automobilové skvosty se zatím mohli podívat jen novináři. Pro veřejnost se dveře autosalónu otevřou v sobotu.
 

Související témata:
pez, Matěj Sviták TN.cz