cesty do ciziny

Jaká jsou teď pravidla cest do zahraničí? OTÁZKY A ODPOVĚDI

Simona Šimková
Simona Šimková
Publikováno 13. 7. 2020
Téma:

Kvůli častým změnám v pravidlech cestování kvůli koronaviru se denně tisíce lidí obracejí s dotazy na informační centra cestovních kanceláří. Vybrali jsme nejčastěji kladené otázky a přinášíme na ně odpovědi.

 Infolinky cestovních kanceláří neustále vyzvánějí. Jeden operátor denně vyřídí klidně i stovky telefonátů. A většina dotazů se neustále opakuje. Tady je jejich přehled:

 

OMEZENÍ V DESTINACI

 

Na dodržování rozestupů a nutnost dezinfikovat si ruce ve většině destinací stále upozorňují plakáty a další materiály. Podle Exim Tours na vás může po příletu padnout namátkové testování. Stravování nadále probíhá tak, že si hosté vybírají očima a jídlo nandají a přinesou ke stolu.

 

 

Na některých místech jsou i nadále uzavřené vnitřní bazény nebo dětské kluby. Klient si v některých případech může určit, jak často by se pokoje měly dezinfikovat, uvádí cestovní kancelář Blue Style.

 

POVINNOSTI PŘED ODLETEM

 

S rozvolňováním opatření a opětovnou možností cest se pojí i zásadní rozhodnutí, které je nezbytné například pro návštěvu Řecka. Před vstupem do země musíte mít vyplněný formulář o pohybu v destinaci.

 

Formulář se dá podle Blue Style vyplnit na internetu, a to nejpozději 24 hodin před odjezdem či odletem. Přímo na místě se pak prokážete QR kódem. Důležité je také nezapomenout vzít si do letadla roušku, během letu je stále nutná.

 

 

POJIŠTĚNÍ

 

I s tím se musely cestovky poprat. Bez jistoty, že se v případě nákazy a následné karantény na místě vše finančně vyrovná, chtěl málokdo odletět.

 

Třeba cestovní agentura Invia nově nabízí pojištění, které uhradí výlohy za léčbu, náhradní dopravu nebo ubytování.

drz TN.cz