Pirátská koalice

Kdo povede hlavní město? I přes triumf nemá ODS v Praze vyhráno!

Volby - ODS možná vytlačí Piráti s koalicí
Zdroj: ČTK

V Praze vítězná ODS pravděpodobně skončí v opozici. Je totiž pravděpodobné, že vznikne koalice Pirátů, Spojených sil pro Prahu a sdružení Praha sobě, která tak bude mít celkem 39 z 65 křesel v pražském zastupitelstvu a zajistí si tak pohodlnou většinu.

ODS tedy výhra v Praze nepomůže a v opozici téměř jistě skončí také páté ANO s 12 mandáty jakožto poslední strana, která splnila pětiprocentní hranici pro vstup do zastupitelstva. Hnutí přitom před čtyřmi roky volby v Praze vyhrálo a dosadilo do čela vlastní primátorku Adrianu Krnáčovou.


 

S návrhem koalice přišel předseda sdružení Praha sobě Jan Čižinský. Piráti už možnost vzniku koalice vážně zvažují. Jejich předseda Ivan Bartoš už oznámil, že by se tomu nebránil, přímo vstupovat do vyjednávání však sám nemůže. Spolupráci s vítěznou ODS však ale zatím odmítá, stejně tak jako s hnutím ANO.

 

Jednají i zástupci ODS. Ti se dnes sejdou s Piráty, se zástupci Spojených sil pro Prahu a s ANO, uvedla ČTK. Hnutí Praha sobě s ODS jednat odmítlo.

 

 

 

Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostali zástupci ČSSD a KSČM a nepodívají se tam ani kandidáti za SPD Tomia Okamury nebo za Stranu zelených.

 

Už se jedná o koalicích! Praha by mohla být bez ODS a ANO: 

 

NA KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VOLEB DO PRAŽSKÉHO ZASTUPITELSTVA SE PODÍVEJTE ZDE!

nor, vbo tn.cz / ČTK