Měsíční výhled

Jaké budou letošní Vánoce? Meteorologové připustili nejistotu v předpovědi

Počasí - sníh, déšť
Zdroj: Getty Images
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 7:27
28.11. 2020 7:07
Téma:

Chvíli neobvyklá zima, potom zase výrazné oteplení. Stejně jako v posledních dvou týdnech i během následujícího měsíce budou teploty kolísat mezi nadprůměrnými a podprůměrnými hodnotami. Po suchém listopadu očekávají meteorologové zejména začátkem prosince více srážek, kolem Vánoc by mělo být spíše sucho. Odborníci ale přiznali velkou nejistotu v předpovědi na konci období.

Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) budou teploty v následujícím období i nadále výrazně kolísat. V prvním listopadovém týdnu se poněkud ochladí, aby se hned v tom dalším zase výrazně oteplilo.

 

"Ve druhé polovině prosince teploty začnou mírně klesat, přičemž kolísaní teplot mezí jednotlivými týdny zůstane v rámci průměrných hodnot obvyklých pro toto roční období. Celkově by mělo být období od 30. listopadu do 27. prosince teplotně normální," informuje ČHMÚ.

 

V posledních několika týdnech bylo spíše sucho, ČHMÚ zejména v první polovině prosince očekává srážek více, množství by se mělo pohybovat kolem dlouhodobých hodnot.

 

 

"Druhá polovina prosince přinese sušší počasí, i když vývoj srážek zejména v posledním předpovědním týdnu (kolem Vánoc) je velice nejistý, což ilustruje i délka zobrazené úsečky předpovědního sloupce pro tento týden," doplňuje ČHMÚ. Celkově by mělo být období srážkově v normálu nebo lehce pod normálem.

 

Není tak vůbec jisté, jestli se nakonec bílých Vánoc nedočkáme. Předběžné předpovědi některých meteorologických agentur ale zatím hovoří spíše proti. Více se dočtete ZDE.

 

GALERIE: Měsíční výhled počasí do Vánoc

1
/
3
Zdroj: ČHMÚ
Vývoj průměrných týdenních teplot v ČR

TN.cz