Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

velká předpověď

Jaké čeká Česko léto? Odborníci vydali předpověď až do srpna

I když je podle kalendáře ještě oficiálně jaro, třicetistupňová horka, která v těchto dnech panují, připomínají spíše léto. Jaké to letošní bude? Proprší, nebo se můžeme těšit na sluníčko?

Plánujete si letní dovolenou nebo by vás prostě jen zajímalo, jaké počasí nás v následujících měsících čeká? Máme pro vás dobrou zprávu! Meteorologové ze společnosti AccuWeather, kteří se zabývají dlouhodobými předpověďmi počasí, už vydali výhled na následující tři měsíce.

 

V Česku, potažmo celé střední Evropě, mají v létě řádit silné bouřky. Na vině budou především velmi vysoké teploty. Nejčastěji by se měly objevovat odpoledne a k večeru. Doprovázeny mohou být prudkým větrem, krupobitím a mohou způsobit i záplavy.

 

JAKÉ BUDE POČASÍ V LÉTĚ VE ZBYTKU EVROPY, SE PODÍVEJTE TADY

 

Na webu AccuWeather najdete předpověď pro jakékoli české město takřka na tři měsíce dopředu. Počasí, které je uvedeno v následujících tabulkách, je určeno pro Prahu. První z čísel značí průměrné teploty přes den, druhé v noci.

 

Červen

Červen by se měl nést ve znamení vysokých teplot. Většinu měsíce bychom si měli užívat sluníčka, bouřky podle meteorologů hrozí převážně na začátku a na konci měsíce.

Jak bude v červenci, se podívejte na následující straně

mom TN.cz