Dovolená u moře

Jaké jsou ceny v Chorvatsku? Štáb vyrazil do obchodu a restaurace

Lucie Staničková
Lucie Staničková, Ondřej Špalek
Publikováno 17. 6. 2020
Téma:

Reportér TV Nova Ondřej Špalek se vydal se štábem do Chorvatska. První zastávkou bylo město Poreč, následně přejeli do oblíbené Bašky na ostrově Krk. Tam vyrazili na kontrolní nákup a večeři, aby zjistili, jaké ceny mohou Češi v obchodech a restauracích očekávat.

V místním supermarketu nakoupili pár základních potravin, nesměl však chybět ani krém na opalování. Za celý nákup zaplatili přibližně 800 korun. Nejdražší položkou byl opalovací krém s ochranným faktorem třicet, který vyšel v přepočtu na 262 Kč.


"Koupili jsme džus za 52 korun. Láhev balené vody vyšla na 21 korun. Ementál stál 28 Kč, šunka 50 Kč a kousek másla 80 Kč,“ popsal reportér. Mimo jiné nakoupili také další potraviny, jejichž cenu se dozvíte po shlédnutí celé reportáže.

 


Reportér s kameramanem si dopřáli také večeři v jedné z místních restaurací. "Dali jsme si místní pochoutku čevabčiči s ajvarem a hranolkami. Za jídlo jsme každý zaplatili asi 250 korun. K tomu samozřejmě nechybělo ani místní pivo za 88 korun,“ prozradil Špalek.


Večeře v Chorvatsku tedy vyjde jednoho člověka přibližně na 400 korun. Velikou výhodou je, že díky malému množství turistů tak lidé v restauraci nemusí čekat ve frontě na stůl, nebo si dělat dopředu rezervaci.


Podle reportéra v samotné Bašce ještě není tolik dovolenkářů, jako bylo například loni touhle dobou. Možná také díky tomu jsou pláže zatím čisté a není na nich takový nepořádek. S nárůstem turistů však bude jistě přibývat také odpadků na plážích.

 

Na živý vstup z úterních Televizních novin z Chorvatska se můžete podívat zde:

 

TN.cz