jak na oheň

Jaké palivo je vhodné ke grilování a může vám usnadnit práci?

Gril na dřevěné uhlí
Zdroj: Getty Images

Grilovací sezona klepe na dveře a vy přemýšlíte, co na gril používat, aby bylo vaše maso co nejlahodnější a vytáhli jste se před přáteli? Pomůže vám pár těchto tipů!

Na čem se všichni jistě bezesporu shodnou, je fakt, že kvalita paliva, které při grilování použijete, přímo ovlivní chuť vašich grilovaných pochoutek. Proto je dobré mít přehled o všech možnostech, které trh nabízí.


Nejrozšířenějšími grily jsou pravděpodobně stále grily na dřevěné uhlí a brikety. Ty jsou cenově dostupné, seženete je skoro všude, a navíc dodají masu lahodnou a nezaměnitelnou chuť. I v tomto případě existuje ovšem spousta variant, které můžete vyzkoušet a každá má své výhody.


Jako kvalitní palivo vychází v testech právě dřevěné uhlí. Ozkoušejte ale také kokosové brikety, které kromě toho, že jídlo krásně provoní, navíc vydávají žár až čtyři hodiny, takže se o ně nemusíte tolik starat a přikládat. Hodně dlouhou dobu hoření a vysokou výhřevnost mají také brikety z rašeliny.

 


Další variantou jsou pelety ze sušených pilin bez chemie, po nichž vám bude maso také krásně vonět. Pokud se rozhodnete pro papírové brikety, určitě na nich nějakou tu korunu ušetříte, ale i přesto že dobře hoří, jsou vhodnější spíše do kotle než do grilu.

 


Zapomenout byste v obchodě neměli také na podpalovač. Tekuté podpalovače jsou sice velmi rychlou variantou, ale nedoporučují se z důvodu bezpečnosti vaší i vašeho jídla. Zkuste tuhý podpalovač se škrtátkem, který funguje na způsobu sirky. Škrtnete jedním škrtátkem o druhé a oheň se vám rozhoří.


Pokud si nebudete zcela jistí, co za typ paliva nebo podpalovače si vybrat a stále trochu tápete, nebojte se přímo zeptat v některém ze specializovaných obchodů, kde vám jistě rádi poradí. Nebojte se vyzkoušet něco nového, může vám to ušetřit spoustu nervů i času.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sik TN.cz