Účinky alkoholu

Pijete rádi pivo? Vědci popsali co přesně dělá s vaším tělem

Muž s pivem
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Pivo je v Čechách oblíbeným nápojem. Jaké jsou však jeho účinky na organismus? Právě tím se zabývá studie, kterou vytvořil Yahoo Health. Podle ní stačí pouze pár kapek a začneme ztrácet veškeré zábrany.

Yahoo Health zveřejnil popis toho, jak pivo působí na různé tělesné orgány, od mozku až po močový měchýř. Podle všeho prvních několik doušků způsobí vypuštění dopaminu, po kterém se cítíme příjemně odpočinutí a chceme pít víc. Po prvním pivu navíc začneme ztrácet zábrany. "Začnete mnohem více mluvit a vyhledávat všemožnou sociální interakci," uvedl pro Yahoo Health George Koob, ředitel institutu zabývajícího se alkoholismem. Také dodává, že účinek alkoholu závisí na několika faktorech, jako je pohlaví nebo váha. Doporučená denní dávka jsou prý dvě sklenky pro muže a jedna pro ženy.

 

"Ženy jsou náchylnější k opilosti než muži. Závisí to na podílu vody a tělesného tuku. Jedna plechovka piva zároveň způsobuje pokles cukru v krvi, což může mít za následek závratě a hlad," dodal Koob. Účinky piva můžeme pozorovat i na očích. Poskytuje nám totiž doslova infusi antioxidantů, která snižuje riziko šedého zákalu. I přes rozostřené vidění, je tak pití piva naopak prospěšné. Zlatavý mok samozřejmě působí i na močový měchýř. Častější návštěvy toalety jsou způsobeny alkoholem, který potlačuje anti-diuretické hormony.

 

"Alkohol je poměrně toxická substance a způsobuje poškození prakticky každé části těla. Zvyšuje riziko infarktu, rakoviny prsu, neplodnosti nebo zvýšeného krevního tlaku. Také vede k přibývání váhy a obezitě. Na druhou stranu musím dodat, že může být také prospěšný," řekl Daily Mailu vědecký expert, Stuart Farrimond. Vědec zároveň poskytl informace o tom, jak alkohol v lidském těle působí od požití dále.

 

 

Jakmile se napijeme, alkohol se do žaludku dostane během několika vteřin. Zároveň se rychle začne vstřebávat do krve, o čemž se jako první přesvědčí lidé s prázdným žaludkem. Během patnácti minut se do práce zapojí játra, která se snaží alkohol zlikvidovat. Doba, během které se účinky projeví, jsou u různých lidí rozdílné. Do hodiny od požití začnou pravidelné návštěvy toalety. V období mezi 12 až 24 hodinami se dostaví kocovina. Zatím není jasné, co tento stav způsobuje, ale jistě to není pouze dehydratace, která se pitím piva dostaví.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kde se nejvíc pije pivo? Tady máte seznam top 10 zemí

Pití piva v sexy verzi: Holka ho vymlaskne a ještě si ho nalije... No kam?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pav TN.cz