Aktualizováno 8.1. 2018 10:48
průzkum STEM

Exkluzivní průzkum: Kdo je sympaťák a komu se nedá věřit

Prezidentští kandidáti
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek

Česká veřejnost přisuzuje funkci prezidenta velkou vážnost a úctu. Exkluzivní průzkumu STEM pro TV Nova ukázal, že pro lidi je důležité, aby byl prezident nadstranický a stál zcela mimo politické strany. Průzkum také odhalil, jak veřejnost vnímá jednotlivé kandidáty. Kdo je podle lidí nejdůvěryhodnější a komu se naopak nedá věřit?

Lidé u prezidenta očekávají především inteligenci a všeobecný přehled. Dále chtějí, aby byl důvěryhodný, vyznal se v politice a byl silná osobnost. Naopak nejmenší důraz dávají lidé při volbě mezi prezidentskými kandidáty na to, zda je jim sympatický. A jak v tomto hodnocení dopadlo šest kandidátů, kteří se v průzkumech ocitají nejvýše?

 

U současného prezidenta Miloše Zemana je patrné, že ve srovnání s ostatními kandidáty lidé oceňují, že se vyzná v politice a že je silná osobnost. Oproti tomu není moc sympatický, není reprezentativní a není ani příliš spravedlivý a objektivní.

 

Michal Horáček je naopak lidem sympatický, představuje reprezentativní osobnost, je klidný a vyrovnaný. Zároveń ale lidé mají pocit, že se nevyzná v politice a váhají nad jeho objektivitou, spravedlností i důvěryhodností.

 

16

GALERIE: Jaké vlastnosti mají kandidáti na prezidenta

Zdroj: STEM

Vlastnosti kaniddátů na prezidenta - STEM - 1

Hodnocení:

 

Pavel Fischer působí mezi všemi kandidáty nejvyrovnaněji. Podíl všech vlastností je u něj vyvážený. Důvěru vzbuzuje tím, že se snaží být objektivní a spravedlivý, není ale jasné, jak silná je jeho osobnost. Podle lidí také dobře dokáže reprezentovat.

 

Jiří Drahoš je podle lidí důvěryhodný, zodpovědný a svědomitý. Líbí se také jeho inteligence a všeobecný rozhled. Slabinou je podle veřejného mínění, že se nevyzná v politice a nevyjadřuje se moc přesně a výstižně.

 


Marek Hilšer je pro lidi sympatický a vyniká osobním kouzlem. Mohl by také dobře reprezentovat, z průzkumu vychází, že se nevyzná v politice a možná je i slabá osobnost.

 

Mirek Topolánek se podle dotazovaných vyzná v politice nejlíp ze všech. Je silná osobnost a je schopen dobře reprezentovat. Naopak velmi negativně hodnotí lidé jeho důvěryhodnost a schopnost být objektivní a spravedlivý.
 

ČTĚTE TAKÉ:

VOLBA PREZIDENTA: Jak volit? + nejčastější otázky
Děti volí prezidenta! Jak by měl podle nich vypadat?

TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34201 lidí.